Adaya bir ay önce geldi, uyuşturucu satışı yaptı

banner37

Lefkoşa’da tasarrufunda 53 gram ağırlığında Hintkeneviri ve sentetik cannabinoid bulunan ve 54 gram uyuşturucuyu da sattığını itiraf eden Yusuf Özgen’in adaya bir ay önce giriş yaptığı belirtildi

Adaya bir ay önce geldi, uyuşturucu satışı yaptı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da tasarrufunda 53 gram ağırlığında iki farklı türde uyuşturucu madde ele geçirilen ve 54 gram uyuşturucu sattığını itiraf eden Yusuf Özgen’in adaya bir ay önce giriş yaptığı belirtildi.

Özgen, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilirken, aynı evde yaşadığı ve olayla ilgili tutuklanan kız arkadaşı İryna Tymofıeıeva’nın olayla bağı olmadığı belirlenerek serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) ve (sentetic cannabionid) alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan Yusuf Özgen dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğulları, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 19.01.2020 tarihinde zanlı Yusuf Özgen’in uyuşturucu satışı yaptığının öğrenilmesi üzerinde Kermiya bölgesinde tespit edilip, makul güç kullanılarak, tutuklandığını anımsattı.

Ramiz, zanlının tasarrufunda satışa hazır poşetler içinde 38 gram 848 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü, 15 buçuk gram ağırlığında ise sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde ve iki adet hassas terazi bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

Polis memuru Cemal Ramiz, zanlının tasarrufunda ayrıca uyuşturucu satışından elde edilen bin TL nakit para bulunarak, emare alındığına dikkat çekti.

Ramiz, zanlının 9 ile 19 Ocak 2020 tarihleri arasında 54 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi tespit edilemeyen bir şahıstan aldığını kaydetti.

Ramiz, zanlı Yusuf Özgen’in gönüllü ifade verip, suçlamaları kabul ettiğini ve 54 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi alma, verme ve tasarrufu ile 15 gram 939 miligram ağırlığında sentetic cannabionid türü uyuşturucu maddeyi alma ve tasarruf davalarını kabul ettiğini mahkemeye aktardı.

Zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığına işaret eden Ramiz, KKTC’ye 23.12.2019 tarihinde turist olarak giriş yapan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının itham olacağı suçların 20 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne vurgu yapıp, zanlının üç ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75