Adaya suçla ayak bastı

banner37

KKTC’ye iki gün önce giriş yapan ve Türkiye’den temin ettiği sahte Bulgaristan kimliği ile Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan Mustafa Demir, suçüstü yakalandı

Adaya suçla ayak bastı
banner90
banner8

BİR CAHİLLİK YAPTIM”… Mahkemede söz alan zanlı Mustafa Demir, “Bir cahillik yaptım. Bir daha böyle bir şey yapmayacağım. Beni affedin. Özür dilerim” dedi ama mahkemenin yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak kendisini cezaevine göndermesinden kurtulamadı.

Emine UYSAL ÇALUDA

   KKTC’ye iki gün önce giriş yapan ve Türkiye’den temin ettiği sahte Bulgaristan kimliği ile Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışırken suçüstü yakalanan Mustafa Demir, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.  

   Mahkemede söz alan zanlı Mustafa Demir, “Bir cahillik yaptım. Bir daha böyle bir şey yapmayacağım. Beni affedin. Özür dilerim” dedi. 

   “Sahte evrakı tedavüle sürme” suçuyla tutuklanan zanlı Demir, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Buket Tuluhan’ı dinletti. 

   Mahkemede yeminli şahadet veren Tuluhan, zanlı Mustafa Demir’in Sahte evrakı tedavüle sürme suçundan methaldar olduğunu kaydetti. 

Polis memuru Buket Tuluhan, zanlı Mustafa Demir’in 16 Ekim’de saat 16.45’te Lefkoşa’da Ledra Palace Kara Sınır Kapısı’nda, Türkiye’den temin ettiği sahte Bulgaristan kimliği ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne geçmek için tedavüle sürdüğüne vurgu yaptı.

   Tuluhan, zanlının gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini ve dün kendisine okunan yazılı dava tebliğinde de suçunu kabul ettiğine yönelik beyanda bulunduğunu kaydetti.

banner134
   Zanlı Mustafa Demir’in KKTC’ye 14 Ekim’de giriş yaptığına vurgu yapan Tuluhan, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75