banner6

Adaya, suçla ayak bastı!

banner37

Türkiye’den adaya giriş yaptıktan bir gün sonra, Hüseyin Özbek ve aranan Filistinli bir şahısla birlikte Tunuslu bir şahsı gizlice Güney Kıbrıs’a geçirmekle suçlanan Erkan Arslan tutuklandı

Adaya, suçla ayak bastı!
banner99

Emine UYSAL

Türkiye’den adaya giriş yaptıktan bir gün sonra, Hüseyin Özbek ve aranan Filistinli bir şahısla birlikte Tunuslu bir şahsı gizlice Güney Kıbrıs’a geçirmekle suçlanan Erkan Arslan tutuklandı.

8 Haziran’da Tunuslu bir şahısla adaya giriş yapan Arslan, ertesi gün Hüseyin Özbek ve bağlantıları kurduğu iddia edilen ve halen aranan Filistinli bir şahısla, Beyarmudu köyünde askeri yasak bölgeyi ihlal edip, Tunuslu şahsı Güney Kıbrıs’a geçirmekle aleyhlerinde soruşturma başlatıldı.

“Birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” suçlamasıyla gözaltına alınan Hüseyin Özbek ve Erkan Arslan dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Polis Memuru Coşkun Kanatlı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kanatlı, meseleyle ilgili olguları detaylı olarak aktardı. Zanlı Hüseyin Özbek’in TC ve İngiliz vatandaşı, zanlı Erkan Arslan’ın TC vatandaşı olduğunu ve yargılanmaktan kaçabileceğini belirtti.

Coşkun Kanatlı, Özbek’in tutuksuz, Arslan’ın tutuklu yargılanmasını talep etti. Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlı Hüseyin Özbek’in yurtdışına çıkışını yasaklayıp, 10 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Reynar, zanlı Erkan Arslan’ın ise yargılanıncaya değin bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 07:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104