banner6

Adeta suç makinesi çıktılar!

banner37

Çaldıkları araçlara sahte plaka takıp çeşitli suçlar işlediklerine inanılan 17 yaşındaki iki genç, 8 günlük takibin ardından kıskıvrak yakalandı

Adeta suç makinesi çıktılar!
banner151 banner143

Mehmet KARA

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, günlerdir büyük bir titizlikle yürüttüğü soruşturma sonuç verdi.

Yaklaşık 8 gündür, çeşitli oto hırsızlığı, kasti hasar ve hırsızlık suçlamasıyla aranan 17 yaşındaki iki genç, dün sabahın erken saatlerinde çalıntı ve sahte plakalı araç içerisinde kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan iki genç, polis merkezine götürüldü.

Çalınan araçlara sahte plaka

İddiaya göre, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 9 Mayıs tarihinden itibaren Başkent Lefkoşa’da üç aracın çalındığı şikayeti üzerine harekete geçti. Bu araçların kasti hasar ile hırsızlık suçlarında da kullanıldığı şüphesi üzerine de soruşturma derinleştirildi.

Trafik Şube ekipleri ile Adli Şube ekipleri, meseleyle ilgili titiz bir soruşturma başlattı.

Başta Lefkoşa olmak üzere, Girne ve Güzelyurt’ta kadar soruşturmasını derinleştiren ekipler, söz konusu şahısların bölgelerde çalıntı araçlarla görüldüklerini ancak kısa aralıklarla yer değiştirdiklerini tespit etti.

Kıskıvrak yakalandılar

Şüpheli şahısların Gazimağusa’da görüldüklerini tespit eden ekipler, düğmeye bastı.

Şüpheliler, dün sabah 01.30’da, bir alışveriş merkezinin park yerinde çalıntı ve sahte plakalı araç içerisinde kıskıvrak yakalandı.

Gözaltına alınan iki genç, sorgulanmak üzere Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne götürüldü.

Bu arada Adli Şube ekipleri,  yaşları daha 17 olan iki gencin başka suçlara karışıp karışmadıklarını araştırıyor.

Araba çalmak hırsızlık değil

Öte yandan KKTC yasalarına göre, ‘motorlu araç çalmak’, ‘hırsızlık’ sayılmıyor. KKTC Ceza Yasası’ndaki ‘Hırsızlık’ tefsiri ‘Araç çalmayı’ kapsamıyor ve ‘Mal sahibinden izinsiz araç kullanmak’ olarak adlandırılan suç, KKTC yasalarında sadece bir ‘trafik suçu’ olarak geçiyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 08:03
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104