“Adını verdiği iki kişi aranıyor”

banner37

Mehmet Dikmen’e 300 gram uyuşturucu madde temin etmekten aranan ve aylar sonra kaçak olarak ülkeye girerken yakalanan Pembe Kamkam’ın tutukluluk süresi 4 gün uzatıldı

“Adını verdiği iki kişi aranıyor”
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotiğin 21 Ağustos’ta art arda düzenlediği iki operasyonda tasarrufunda 155 gram uyuşturucu bulduğu Mehmet Dikmen’e uyuşturucu maddeyi temin etmekten aranan ve 14 Ekim’de askeri bölgeyi ihlal ederek kuzeye geçerken yakalanan zanlı Pembe Kamkam, dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali, alma ve verme” ve “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etme” Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Kamkam’la ilgili Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Sakallı, zanlı Pembe Kamkam’ın Şubat 2020- 12 Ekim 2020 tarihleri arasında işlenen “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal, alma ve verme” ve “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etme” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Sakallı, zanlı Pembe Kamkam’ın 2020 Temmuz ayında Beyarmudu köyünde askeri yasak bölgeyi ihlal edip, KKTC’ye geçtikten sonra Lefkoşa’da Girne Kapısı’na gelerek, şu anda Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu bulunan Mehmet Dikmen’e 300 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde verdiğine vurgu yaptı.

   Mehmet Dikmen’in tasarrufundaki uyuşturucu ile 21 Ağustos tarihinde yakalandığını ve şu anda cezaevinde hükümsüz tutuklu olduğunu belirten Sakallı, ismi belirlenen zanlı Pembe Kamkam’ın aranan şahıs ilan edildiğini söyledi.

   Sakallı, tahkikatın 14.10.2020 tarihinde zanlı Pembe Kamkam’ın Lefkoşa’da suçüstü tespit edilmesiyle başladığını ve zanlının iki ayrı gönüllü ifade verdiğini mahkemeye aktardı.

   Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini ve zanlının verdiği ifadelerde adı geçen iki kişinin arandığına vurgu yapan Sakallı, salimen yürütülebilmesi adına zanlının 4 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

   Zanlının avukatı Erdaş Erbilen, tutukluluk talebine itiraz etmedi.

   Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 4 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75