Ağaçdalı cezaevine gitti, Ünlü serbest kaldı

banner37

Gazimağusa’da alacaklı olduğu eski patronuna ait arızalı aracın ön koltuğunu arkadaşı Mustafa Ünlü’yle birlikte ateşe veren Sercan Ağaçdalı hakkında yürütülen polis soruşturması tamamlandı

banner87
Ağaçdalı cezaevine gitti,  Ünlü serbest kaldı
banner8

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da alacaklı olduğu eski patronuna ait arızalı aracın ön koltuğunu arkadaşı Mustafa Ünlü’yle birlikte ateşe veren Sercan Ağaçdalı hakkında yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

   Ülkede turist olan Sercan Ağaçdalı 20 günü geçmeyen bir süreliğine, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderilirken, KKTC vatandaşı olup ülkede yerleşik olan Mustafa Ünlü ise 4 bin TL nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kaldı.

   Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Murat Öztürk’ü yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Murat Öztürk, Sercan Ağaçdalı ve Mustafa Ünlü’nün kasti hasar suçundan methaldar olduklarını söyledi ve meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

   Murat Öztürk, 14 Temmuz 2019’da, saat 03.25’te, Gazimağusa’daki Gündoğdu Sokak’ta faaliyet gösteren Selek Garaj isimli işyeri önünde, işyeri sahibi Ahmet Selek’e ait arızalı haldeki, 2002 model, FE 711 plakalı Range Rower marka aracın, kimliği meçhul şahıs veya şahıslar tarafından sürücü koltuğunun ateşe vermek suretiyle hasara uğratıldığını anımsattı.

   Yaptığı soruşturma sonucu, Selek Garaj’da bir süre önce çalışıp, işyeri sahibinden alacağı olduğunu öğrendiği Sercan Ağaçdalı’yı Gazimağusa’da tespit ettiğini anlatan tanık polis, şubeye celp ettiği Sercan Ağaçdalı’nın itiraf nitelikli gönüllü ifade verip konu suçu Mustafa Ünlü ile birlikte işlediği söyledi.

   Tanık polis, aynı gün Mustafa Ünlü’yü de tespit edip tutukladığını kaydettikten sonra, Ağaçdalı’nın olay sırasında giydiği kıyafetler ile Mustafa Ünlü’nün kullandığı konu aracı bulup emare zapt ettiğini belirterek, her iki zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını belirtti.

   Tanık polis, ülkede turist olan Sercan Ağaçdalı’yı kaçma ihtimalini göz önünde tutarak cezaevine, KKTC vatandaşı olup ülkede yerleşik olan Mustafa Ünlü’yü de uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

   Yargıç Hazan Aksun, ülkede turist olan Sercan Ağaçdalı’yı 20 günü geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderirken, Ünlü’yü 4 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktı.

   Hazan Aksun, Mustafa Ünlü’yü, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu ve Mustafa Ünlü lehine KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine de emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108