Ağır Ceza heyetleri değişmedi, Yargıçlar kazalar arası yer değiştirdi

banner37

Yüksek Adliye Kurulu, yargıçların 2020-2021 Adli Yılı’nda görev yapacakları yerleri belirledi

Ağır Ceza heyetleri değişmedi, Yargıçlar kazalar arası yer değiştirdi
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Yüksek Adliye Kurulu, yargıçların 2020-2021 Adli Yılı’nda görev yapacakları yerleri belirledi. Buna göre, geçtiğimiz yıl görev yapan üç Ağır Ceza Mahkemesi heyetindeki yargıçların bu yıl da görevlerinin devamına karar veren Yüksek Adliye Kurulu, Kaza Mahkemeleri’nde görev yapan bazı yargıçların nakillerini çıkararak görev yerlerini değiştirdi.

   Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde Nüvit Gazi’nin başkanlığında Şerife Katip ve Umut İnan, Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde Fatma Şenol’un başkanlığında Ayşen Toroslu ve Hazan Aksun, Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde ise Füsun Cemaller’in başkanlığında Rauf Kürşad ve Şevket Gazi bu yıl da görev yapacak.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ceza davalarına Yargıç Temay Sağer, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde ise Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler ceza davalarına bakmaya devam edecek.

   Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Süleymanoğlu, Lefke Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Gündüz, İskele Kaza Mahkemesi’nde ise Yargıç Tutku Candaş ceza davalarına bakacak.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde ise ceza davalarına bakan Yargıç Meltem Dündar’ın bu adli yılda nakli çıktı ve Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görevlendirildi. Girne Kaza Mahkemesi’nde bu yıl ceza davalarına Yargıç Özge Uğraşın bakacak.

   Bu arada, geçtiğimiz yıl Girne Mahkemesi’nde görev yapan Mine Güçlüer Lefkoşa Mahkemesi’ne, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görev yapan Jale Dizdarlı da Girne Kaza Mahkemesi’nde görevlendirildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75