Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak

banner37

Eşiyle tartıştığı için kendisini sert bir şekilde uyaran öz amcasını tahta sopayla döverek 6 kaburga kemiğini kıran Bulut Sarıdoğan, 10 bin TL nakdi teminata bağlandı

Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak
banner90
banner99

AMCA ŞİKAYETÇİ… Başına sert bir şekilde sopayla vurarak yere düşürülen ve sol tarafındaki 6 kaburga kemiği kırılan zanlının amcası Mustafa Sarıdoğan’ın hayati tehlikeyi atlatarak ifade verdiği ve yeğeninden şikayetçi olduğu belirtildi

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, eşiyle tartıştığı için kendisini sert bir şekilde uyaran 52 yaşındaki öz amcasını, tahta sopayla ciddi şekilde darp edip hastanelik eden Bulut Sarıdoğan, dün teminat talebiyle mahkemeye çıkartıldı ve işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 10 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı. 

   Zanlının, ağır ceza mahkemesinde yargılanacağı ifade edildi.

   Sopayla başından yara alıp sert bir şekilde yere düşerek sol taraftaki 1, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8’inci kaburga kemiği kırılan Mustafa Sarıdoğan’ın, kaldırıldığı Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahade altında tutulduğu ve hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.

   Mustafa Sarıdoğan’ın, doktorunun izniyle polise gönüllü ifade vererek, yeğeni olan zanlıdan şikayetçi olduğu bildirildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten savcı yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan İbrahim Bulut’u tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis İbrahim Bulut, zanlının, 3 Eylül 2020’de, saat 15.30’da, Vadili’deki ikametgahında eşiyle tartıştığı için kendisini uyarmaya gelen aynı köyde sakin Mustafa Sarıdoğan’ı ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

banner134
   İbrahim Bulut, zanlının, amcasının beraberinde getirdiği 43 santim uzunluğundaki tahta sopayı, avlusu içerisinde, amcasının kafasına vurup darp ettikten sonra sert bir şekilde yere düşmesine sebebiyet verdiğini anlattı.

   Bulut, zanlının, adı edilenin yere düşürmesi sonucu sol 1, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8’inci kaburga kemiğinin kırılmasına ve başında 2 santimlik kesi oluşmasına sebep olduğunu ifade etti.

   Tanık polis, Mustafa Sarıdoğan’ın önce Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne, ardından da Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındığını, tedavi edilerek hayati tehlikeyi atlattığını anlattı.

   Müştekinin zanlıdan şikayetçi olduğunu kaydeden İbrahim Bulut, itiraf nitelikli gönüllü ifadesine karşın suçlarını reddeden zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını, suç aletini emare aldığını anlattı.

   Tanık polis, zanlının, 2018’de uyuşturucu suçundan hüküm giydiği cezaevinden şartlı tahliye edildiğini belirterek, Girne’de kanunsuz bıçak taşıma ve uyuşturucu suçlarından teminata bağlandığını dile getirdi ve mahkemeden, zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

   Savcı yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, konu suçun ciddiyetine vurgu yaptı.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 10 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Çiğdem Güzeler, ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed  bekman
Muhammed bekman - 3 hafta Önce

Kadina siddet uygulayan kim olursa olsun uzun mutdet hapis cezasi almali ve kefaletle serbest kalmamali.Neymis bu 10000 TL parayi verip serbest kalma Adam tekrar gidip bu sefer kadini oldurebilir.

Joy
Joy - 3 hafta Önce

Sweious physical injury here bail is only 10000? 6 ribs broken he can be died,

banner140
SIRADAKİ HABER

banner75