Ağır teminat şartlarıyla serbest

banner37

Gönyeli’den Lefkoşa’ya seyrederken, yaya geçidinden geçmekte olan iki yayaya çarpıp ağır yaralanmasına neden olan motosiklet sürücüsü Halim Yıldız, dün teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı

Ağır teminat şartlarıyla serbest
banner99

NAKDİ VE ŞAHSİ KEFALETE BAĞLANDI… Mahkeme, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 12 bin 500 TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi

Emine UYSAL ÇALUDA

   Gönyeli’den Lefkoşa’ya seyrederken, yaya geçidinden geçmekte olan iki yayaya çarpıp ağır yaralanmasına neden olan Halim Yıldız isimli motosiklet sürücüsü, dün sabah teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

   Polis, kaza sonucu kalçasında çoklu kırıklar oluşan Zelal Erkan’ın halen Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altında olduğunu mahkemeye aktardı.

   Polis, ayrıca dalağında yırtık oluşan Emel Al Enezi’nin ise taburcu olduğunu belirtti. 

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu,  Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tahkikat Şubesi’nde görevli polis memuru Mehmet Gürsu’yu tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Gürsu, 15.09. 2020 tarihinde, saat 19.50 sıralarında, Gönyeli'de Atatürk Caddesi üzerinde, 24 yaşındaki Halim Yıldız, yönetimindeki GN 223 plakalı motosiklet ile dikkatsiz bir şekilde Lefkoşa istikametine doğru seyrettiği sırada, o esnada yaya geçidini geçmekte olan 21 yaşındaki Zelal Erkan ve 20 yaşındaki Emel Al Enezı̇ 'ye öncelik hakkı vermeden çarptığını mahkemeye aktardı.

   Polis memuru Mehmet Gürsu, kaza sonucu kalçasında çoklu kırıklar oluşan Zelal Erkan’ın halen Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altında olduğuna vurgu yaptı.

   Gürsu, tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 12 bin 500 TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75