Ağır teminat şartlarıyla tutuksuz yargılanacak

banner37

SOS Çocuk Köyü’nden kaçan 14 ve 15 yaşlarındaki üç kız çocuğuna alkol ve sigara almaları için para veren Çetin Yetkin, teminatla serbest bırakıldı

banner87
Ağır teminat şartlarıyla  tutuksuz yargılanacak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Kaldıkları SOS Çocuk Köyü’nden kaçan biri 14, ikisi de 15 yaşında olan üç kız çocuğunu aracına alan ve alkol almaları için para veren, ardından da sosyal medyada konuşmaya başladığı çocuklara sigara almaları için para götüren 44 yaşındaki zanlı Çetin Yetgin, teminatla serbest bırakıldı.

   “Yasal vesayetten kaçırma” suçlamasıyla tutuklanan 44 yaşındaki zanlı Çetin Yetgin, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Dilhan Çavuş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 4 Mayıs’ta saat 14.30 raddelerinde Lefkoşa’da SOS Çocuk Köyü’nde ikamet eden ve köyden kaçıp otostop çeken Ö.C.O. (K-15), G.T. (K-15) ve S.G.’yi (K-14) KS 691 plakalı aracına alan zanlı Çetin Yetgin’in adı edilenleri markette götürüp alkol almaları için 50 TL para verdiğini ve marketten çıkmalarının ardından tekrar SOS Çocuk Köyü’nün yanındaki park alanı içerisine gittiğini söyledi.

   Polis memuru Kazım Sevinç, zanlının çocuklarla buluşmak için Instagram hesaplarını alarak, sosyal medyada konuşmaya başladığını kaydetti.

   Sevinç, 8 Mayıs’ta zanlının SOS Çocuk Köyü’nün park alanına giderek G.T. ve S.G. ile buluşup sigara almaları için 50 TL para verdiğine vurgu yaptı.

   Çocuklara alkol satan market sahibine de dava okunduğunun altını çizen Sevinç, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Şevket Gazi, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, iki kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, zanlının 100 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75