banner6

'Ağır yaralama' suçundan yargılanacaklar

banner37

Lefke’de, Saltuk Arıcı’ya aracıyla çarpan ve bıçaklayarak yaralayan zanlı Kutbettin Oktay ile Murat Algan teminatla serbest bırakıldı

'Ağır yaralama' suçundan yargılanacaklar
banner150 banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefke’de ülkücü ve doğu kökenli grup arasında çıkan kavgada Saltuk Arıcı’ya aracıyla kasten çarpan ve bıçakla sağ ve sol bacağından yaralayan zanlı Kutbettin Oktay ile suç ortağı olduğu belirtilen Murat Algan teminatla serbest bırakıldı.

Ağır yaralama” ve “Kasti hasar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Kutbettin Oktay ile Murat Algan dün Lefke Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Davada, zanlıların avukatı Cemal Gündüz de hazır bulundu.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Lefke Polis Karakolu’nda görev yapan Polis Çavuşu Tansel Çizer’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çizer, 1 Mart’ta saat 03.30’da Denizkonağı Yurdu yolunda HB 262 plakalı araçla seyreden zanlı Kutbettin Oktay’ın Murat Algan ile birlikte araçla Saltuk Arıcı’ya çarpıp, henüz tespit edilemeyen delici bir aletle sol ve sağ bacağına saplayarak ağır yaralamakla methaldar olduğunu anlattı.

Çizer, yaralanan Saltuk Arıcı’nın Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğini ve tedavisini müteakip, taburcu olduğunu anımsattı.

Tansel Çizer, olayın ardından zanlı Kutbettin Oktay’ın 9 Mart’ta, Murat Algan’ın ise 12 Mart’ta polise teslim olduğunu söyledi.

Olayla ilgili başlatılan tahkikatın tamamlandığını ve her iki zanlının da üniversite öğrencisi olduğunu belirten Çizer, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, her iki zanlının da yargılanıncaya değin, yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunmasına ve birer kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Beyoğlu, zanlı Kutbettin Oktay’ın ayrıca iki bin TL nakdi teminat yatırmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 08:50
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110