Aileleri mahkemede gözyaşı döktü

banner37

Ö.Ö., A.Y. ve C.D.'nin tasarrufunda bulunan toplam 20 gram bonzai ile ilgili başlatılan polis soruşturması tamamlandı. Ö.Ö. ve A.Y.'nin tasarrufunda bulunan iki buçuk gram bonzaiyi sattığı söylenen ve onun da tasarrufunda 18 gram daha bonzai bulunan C.D. aleyhinde başlatılan tahkikat tamamlandı. Genç zanlıların aileleri, mahkemede gözyaşı döktü.

Aileleri mahkemede gözyaşı döktü
banner90
banner99

Emine UYSAL

Gönyeli’de iki ayrı yerde operasyon gerçekleştirip, Ö.Ö. ve A.Y.’nin tasarrufunda iki buçuk gram, uyuşturucu maddeyi sattığı iddia edilen C.D.’nin tasarrufunda ise 18 gram bonzai ele geçiren narkotik polisinin soruşturması tamamlandı.

Genç zanlıların aileleri, “Evlatlarımızı bu beladan nasıl kurtaracağız” diyerek, mahkemede gözyaşı döktü.

“Uyuşturucu madde alma, verme, tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Ö.Ö. (E-26), A.Y. (K-21) ve C.D. (E-27), dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı yardımcısı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Zor’u dinletti.

Polis: Zanlılar davalarına cevap vermedi

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Zor, 27 Ağustos’ta zanlıların aleyhine başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirtti.

Zor, zanlı Ö.Ö. ve A.Y.’nin 2 gram 897 miligram uyuşturucu alma ve tasarrufu, zanlı C.D.’in ise 18 buçuk gram uyuşturucu tasarrufu ve iki gram 897 miligram ağırlığında uyuşturucu maddeyi vermek suçlarından aleyhine dava getirildiğini kaydetti.

Polis memuru Mustafa Zor, zanlılar Ö.Ö. ve A.Y.’nin Türkiye uyruklu olup, ülkemizde öğrenim gördüğünü, zanlı C.D.’nin ise KKTC vatandaşı olduğunu söyledi.

Zor, zanlıların kendilerine okunan yazılı dava tebliğlerine cevap vermediklerini belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlıların yurtdışına çıkışlarının yasaklanmasına, zanlı Ö.Ö.’nin 6 bin TL, A.Y.’nin üç bin TL nakdi teminat yatırmaları ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunmalarına emir verdi.

Yargıç Hüdaverdi, C.D’nin ise 10 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada 4 gün ispat-ı vücutta bulunmasına karar verdi.

İki zanlının teminat şartlarını yerine getirdi ancak şartları yerine getiremeyen C.D., hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2016, 10:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75