banner6

Aileleri mahkemede yoktu

banner37

Gazimağusa’da çaldıkları motosikleti 300 TL’ye Girne’de bir emanetçiye satan 18 ve 17 yaşındaki iki genç polis tarafından tutuklandı.

Aileleri mahkemede yoktu
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da daha önceden benzeri sabıkaları olduğu öğrenilen, bir süreden bu yana da evlerine gitmedikleri öğrenilen 18 yaşındaki H. D. ve 17 yaşındaki S. D. bir apartmandan çaldıkları motosikleti, Girne’de bir emanetçiye satıp sahtekarlıkla 300 TL para temin etmekten tutuklandı.

Mahkemede hiçbir yakınları hazır bulunmayan gençler hakkında 3’er günlük tutukluluk emri alındı. 17 yaşındaki S. D.’nin ailesi ile bir süreden bu yana görüşmediği de öğrenildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ergin Atıcı, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Memuru Löğmen Yücetürk’ü tanık olarak dinletti.

Tanık polis, zanlıların 21 Ağustos 2017 tarihinde 04.00 ve 05.00 saatleri arasında Gazimağusa’da Yüksel Apartmanı önünde park halinde bulunan Behçet Demirtaş’a ait LJ 261 plakalı motosiklet ve içerisindeki Gazimağusa’da sakin Emre Yapar’a ait kimlik kartı, sürüş ehliyeti, öğrenci ehliyeti, işyerine ait post cihazı ve Sibel Bitirim Ltd.’e ait makbuzu çaldıklarını söyledi.

Zanlı 1 H. D.’nin 24 Ağustos 2017 tarihinde LJ 261 plakalı motosikleti Girne’de bir emanetçiye kendisine ait gibi gösterip vererek 300 TL parayı sahtekarlıkla aldığını anlatan polis memuru, zanlıların Girne’de tespit edilip tutuklandıklarını ve Gazimağusa’ya sevk edildiklerini bildirdi.

Tahkikat memuru, motosiklet ve post cihazının bulunarak emare alındığını dile getirdi. Löğmen Yücetürk, zanlıların gönüllü ifade verdiklerini ve suçlarını kabul ettiklerini ifade etti.

Zanlıların ifadelerinin teyit ve tekzibinin yapılacağını söyleyen Yücetürk, mahkemeden soruşturma amaçlı 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlıların üçer gün süreyle poliste tutuklu kalmasını emretti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2017, 11:51
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104