Ailelerimiz öldü, mülteci olmak istiyoruz

banner37

Girne Polisi tarafından ülkede kaçak olarak kaldıkları belirlenerek tutuklanan Suriye uyruklu iki zanlı, çıkarıldıkları mahkemede sığınma talebinde bulundu:

Ailelerimiz öldü, mülteci olmak istiyoruz
banner90
banner8

Girne Polisi’nin gerçekleştirdiği rutin kontroller sırasında ülkede kaçak olarak kaldıkları tespit edilen Suriye uyruklu iki kişi tutukluluk talebiyle çıkarıldıkları mahkemede sığınma talebinde bulundu.

Ülkelerindeki savaştan kaçtıklarını söyleyen Mahmud Al Muhammed ile Marvan Zobidu isimli zanlılar “Ailelerimiz öldü, mülteci olmak istiyoruz” dedi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Mehmet Alibaba, 18 Şubat tarihinde Girne’de gerçekleştirilen kontrollerde 2015 yılından beridir KKTC’de izinsiz ikamet eden Marvan Zobidu ile 2019 yılı Şubat ayından beridir kaçak kalan Mahmud Al Muhammed’in tespit edilerek yakalandıklarını belirtti.

ZMarvan Zobidu’nun üzerinde yapılan aramada herhangi bir kimlik belgesi bulunmadığını söyleyen Alibaba, zanlının kimliği ile ilgili herhangi bir izahatta bulunamadığını kaydetti.

Alibaba, her iki zanlı hakkında da ihraç işlemleri başlatılacağını kaydederek, aleyhlerine üçer günlük tutukluluk emri talebinde bulundu.

Mahkemede söz alan zanlılar ise Suriye’den savaştan kaçtıklarını, ailelerinin öldüğünü ifade ederek, mülteci olmak istediklerini beyan etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına, doktor kontrolünden geçirilmesine ve gerek görülürse hastanede muhafaza edilmelerine emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75