banner6

Ajour, şimdilik serbest

banner37

Kız meselesi yüzünden tartıştığı arkadaşını bisturiyle göğsünden yaralayan Filistinli Omar L. M. Ajour, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Ajour, şimdilik serbest
banner99

Sedef BOŞNAK

DAÜ Mimarlık Fakültesi avlusunda, iki grup arasında çıkan kavgada, kız meselesi yüzünden tartıştığı arkadaşını bisturiyle göğsünden yaralayan Filistinli Omar L. M. Ajour, aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Ajour, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere dün 5 bin TL nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten savcı yardımcısı Serhan Bundak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan ve meselenin soruşturmasını yürüten polis memuru Gökhan Yıldırım’ı talebini aktarması için tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, 5 Haziran 2017’de, DAÜ Mimarlık Fakültesi’nde zanlı Omar Lutfy Munır

Kamel Ajour ile Ürdün uyruklu Wajd Lala’nın bir taraf, Irak uyruklu ve meselenin müştekisi olan Ali Alrobıae ve Suriye uyruklu Nael Houary’nin bir taraf olup kavga ettiklerini söyledi.

Gökhan Yıldırım, iki grup arasında kız meselesi yüzünden çıkan kavgada, zanlının, karton kesmek için kullandığı ve tasarrufunda bulundurduğu bisturi olarak bilinen sivri uçlu bıçakla, Ali Alrobıae’yi sol göğüs kısmından yaraladığını belirtti.

banner134

Olayın hemen sonrası zanlıyı derdest emir gereği tutukladığını, birçok görgü tanığından ifade aldığını belirten tanık polis, tüm aramalarına rağmen suç aletini bulamadığını belirttikten sonra, zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını anlattı ve zanlı aleyhine uygun bir teminat talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıyı, ileride görüşülecek davalarında hazır bulunmasını sağlamak amacıyla teminata bağladı.

5 Bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktığı zanlının, KKTC dışına çıkışını yasaklayan yargıç, zanlının tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Yargıç ayrıca, zanlının, haftada iki kez, en yakın polis karakoluna giderek imza atmasını da istedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88