banner6

Akacan ve adamlarına da dava okundu

banner37

İş insanı Bulut Akacan’a yönelik bıçaklı saldırısı sırasında, koruması ve şoförünü bıçakla ağır yaraladığı iddia edilen Erkan Taşsöken’in tutukluluğu 3 gün daha uzatıldı, Erman Demirel ise serbest bırakıldı

Akacan ve adamlarına da dava okundu
banner151

Elmas TOKAY

Girne’de iş insanı Bulut Akacan’a, evinin yakınlarında bıçaklı saldırı gerçekleştirip, koruması ve şoförünü ağır yaraladığı ileri sürülen Erkan Taşsöken’le ilgili soruşturma sürüyor.

Zanlı Erkan Taşsöken’in, olay sırasında kullandığı bıçağın yerini halen polise söylemediği öğrenilirken, Taşsöken’i olay yerinden kaçırdığı iddia edilen Erman Demirel ise hakkında yeterli şahadet bulunamadığı için serbest bırakıldı.

Polis ayrıca, Bulut Akacan’a ve bıçakla yaralanan Özer Ustaoğlu ve Hulusi Kalkan’a da “darp” ve “şiddet tehdidi” suçlarından dava okudu.

Taşsöken’e 3 gün daha tutukluluk

Hakkındaki soruşturma devam eden Erkan Taşsöken dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı ve tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Emine Taşkın, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Aziz Köktaş’ı dinletti.

Polis memuru Köktaş zanlı Erkan Taşsöken’in “Ağır yaralama” ve “Kanunsuz bıçak tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti. Soruşturmanın devam ettiğini belirten Köktaş, zanlının, olayda kullandığı bıçağın yerini polise söylemediğini dile getirdi.

Köktaş, zanlının olayın öncesini ve sonrasını hatırladığını ancak olay anını hatırlamadığını söylediğini belirterek, soruşturmanın selameti açısından zanlının 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Bu talebin ardından söz alan Zanlı Erkan Taşsöken’in avukatı Mustafa Asena, müvekkilinin bir travma yaşadığını, unutkanlığı olduğunu beyan ederek, 3 günlük tutukluluğa itiraz etmediğini belirtti.

Asena, müvekkilinin travmansın 3 gün içerisinde geçebileceğini, bıçağın nerde olduğunu hatırlayabileceğini umut ettiğini kaydetti.

Polis memurunun şahadetini ve zanlı avukatının beyanlarını dikkate alan Yargıç Mesut Mesutoğlu, soruşturmanın devam ettiğine bulgu yaparak, talep edilen tutukluluğa onay verdi. Mesutoğlu ayrıca zanlının doktor kontrolünden geçmesine de emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2017, 09:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110