Akacan’ın, ayrı yargılanma talebine ret!

banner37

Akacan’ın, ayrı yargılanma talebine ret!
banner90
banner99

Yüksek Mahkeme’nin daha önce “Kaza Mahkemesi’nde yargılanma” talebini reddederek Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına emir verdiği iş insanı Bulut Akacan’ın, ciddi darp olayıyla ilgili davasında korumalarından ayrı yargılanma talebi Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde reddedildi.

Ağır Ceza Mahkemesi, hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde bulunan korumaların tutukluluklarının devam etmesine ve iş insanı Bulut Akacan’ın ise aynı teminat altında 20 Ağustos tarihine kadar serbest bırakılmasına karar verdi.

Olay nasıl olmuştu?

banner134
Girne’de 7 Ocak’ta aralarında husumet bulunan taraflar arasında çıkan kavgada, eski Pronto Restoran sahibi ve Çetinkaya Spor Kulübü Yöneticisi Erhan Başay ve yanında bulunan Zeki Asımoğlu ciddi şekilde darp edilmişti. Asımoğlu, Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek müşahede altına alınmıştı.

Zeki Asımoğlu’nun üç dişi de kırılmıştı. Olayla ilgili tutuklanan iş insanı Bulut Akacan teminatla serbest bırakılmış, 24 yaşındaki Vasıf Kurbanov ve 29 yaşındaki Orçun Özorçun isimli iki koruması ise yargılanmak üzere cezaevine gönderilmişti.

KKTC Başsavcılığı, iş insanı Bulut Akacan, Orçun Özorçun ve Vasıf Kurbanov’un aleyhine “vahim zarar” suçlaması getirilmiş, dava Girne Kaza Mahkemesi tarafından Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilmişti.

Yüksek Mahkeme’de Bulut Akacan’ın avukatı Kıvanç Rıza davanın alt mahkemeden Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilmesi için yeterli şahadet olmadığını savunmuştu. Savcı Mustafa Atakara, alt mahkemenin kararında hata yapmadığını savunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75