banner6

Akdoğan avukatını azat etti

banner37

Eşi Akile Nacisoy Akdoğan’ı kaldıkları apartman dairesinin balkonundan aşağıya itip öldürmekle suçlanan Yaşar Akdoğan avukatını azat etti ve yeni avukat bulmak için süre istedi.

Akdoğan avukatını azat etti
banner99

Elmas TOKAY

Kızının ifadesi sonrasında karısını öldürmekle suçlanarak tutuklanan Yaşar Akdoğan, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün geniş güvenlik önlemleri altında yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Akdoğan, mahkemede söz alarak, avukatı Cemal Sabancıoğlları’nı azat ettiğini beyan ederek, yeni bir avukat bulabilmek için süre talebinde bulundu.

İddia makamı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara’nın da bu talebe itiraz etmemesi üzerine Yargıç Hazan Aksun, beyanları dikkate alarak, zanlı Yaşar Akdoğan’ın yeni bir avukat bulabilmesi için 24 saat süre verdi.

Teminata bağlanacak

Girne Adli Şube Amirliği’nde görevli Polis Müfettişi Eren Gözügüzel, dünkü oturumda iddia makamının tanığı olarak şahadet verdi. Gözügüzel, zanlı Yaşar Akdoğan’ın 30Aralık 2016 tarihinde meydana gelen, “adam öldürme”, “şiddet tehdidi” ve “darp” meselelerinden methaldar olduğunu kaydetti ve tahkikatın tamamlandığını belirtti.

Müfettiş Eren Gözügüzel’in bu şahadetinin ardından, Yargıç Hazan Aksun, zanlı Yaşar Akdoğan’ın talebini ve verilen şahadeti dikkate alarak davayı teminat duruşması yapılmak üzere bugün saat 10.00’a tehir etti.

 

 

 

banner134

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 10:36
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104