Akıbetini doktoru belirleyecek

banner37

Ilgaz Köyü’nde aile içinde çıkan tartışma sonucu babasını bıçaklayan zihinsel engelli zanlı S.K.’nin davası bugüne kaldı

banner87
Akıbetini doktoru belirleyecek
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Girne’ye bağlı Ilgaz Köyü’nde çıkan tartışma sonucu, 77 yaşındaki babası Neşet Kuvvet’i bıçakla yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan zihinsel engelli ve ciddi sağlık sorunları olan 48 yaşındaki S.K.’nin aleyhindeki davanın sonucu bugün belli olacak.

Girne Kaza Mahkemesi, akli dengesi yerinde olmadığı ve dolayısıyla cezai ehliyeti bulunmadığı belirtilen zanlıyla ilgili nihai kararını vermek için doktorunu da dinlemeye karar verdi ve davayı bugüne tehir etti.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü celsede, Yardımcı Savcı Senem Palabıyık, Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru İbrahim Güleç’i tanık olarak dinletti.

Polis memuru İbrahim Güleç, Ilgaz Köyü’nde 48 yaşındaki S. K.’nin tartıştığı 77 yaşındaki babası Neşet Kuvvet’i tasarrufunda bulundurduğu bıçak ile yaraladığını ifade ederek, yaralanan Neşet Kuvvet’in, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, S. K.’nin, ise tutuklandığını söyledi.

Babası tarafından şiddet gördüğünü ve kendisine sövdüğünü beyan eden zanlının, babasını bu sebeple bıçakladığını söylediğini kaydeden Güleç, tahkikatın tamamlandığını belirterek zanlının cezai ehliyetinin olmadığını ifade etti.

Zanlı aleyhine açılan davayı doğru bir şekilde sonuçlandırmak isteyen Yargıç Meltem Dündar, zanlıyı kontrolden geçiren doktorunun bugün mahkemede hazır olmasına karar vererek, davayı ona göre sonuçlandıracağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75