banner6

Akıl sağlığı için rapor istendi

banner37

Ülkede birçok kez suça karışan ve son olarak da bir kişinin yanağını kesen Muhammed Samed Alkoston, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Akıl sağlığı için rapor istendi
banner150 banner150 banner151 banner152

Ceren ÖZBİL

Adı daha önce birçok suça karışan ve son olarak da geçtiğimiz hafta Girne’de bir kişinin yanağını kesen Muhammed Samed Alkoston, ‘tekrardan suç işleyebileceği’ kanaatiyle, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi. Alkoston’u teminat emriyle cezaevine gönderen mahkeme ayrıca, zanlının Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilerek akıl sağlığıyla ilgili rapor hazırlanmasını istedi.

Girne’de 3 Mayıs 2017 tarihinde Muhammed Bennur isimli bir kişinin sol yanağını kestiği için tutuklanan Muhammed Samed Alkoston dün teminata bağlanmak üzere Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

Özmüezzin, Muhammed Samed Alkoston’un gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini söyledi ve  mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlamasını talep etti.

Birçok suça karıştı...

Alkoston’un daha önce ülke sınırları içerisinde birçok suça karıştığına dikkati çeken mahkeme, teminat kararında bunu da göz önünde bulundurdu.

Zanlının serbest kalması halinde suç işlemeye devam edebileceği ihtimalini de değerlendiren mahkeme zanlının 2 ayı geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Mahkeme, ayrıca zanlının Barış Ruh ve Sinir Hastanesi’ne gönderilerek, akıl sağlığının da kontrol edilmesini ve bu doğrultuda rapor hazırlanmasını istedi.

“Sınavlarım var” dedi...

2 ayı geçmeyecek bir süreliğine cezaevine gönderilmesine karşı çıkan Muhammed Samed Alkoston, “Sınavlarım var” diyerek teminatın değiştirilmesini istedi.

Ancak Yargıç Mesut Mesutoğlu, tahkikat sorumlusu polis memuruna Alkoston’un okula devamlığını sordu ve olmadığını öğrenince de teminat emrini değiştirmedi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 09:23
banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88