Akkuş, serbest kaldı

banner37

Lefkoşa Surlariçi’nde Gördane Akgöz’ün evine girerek, evde misafir olarak bulunan Yurdal Akgöz ve Bahar Akgöz’e ait çantalardan toplam 410 TL çalan Ahmet Akkuş, teminata bağlandı

banner87
Akkuş, serbest kaldı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Surlariçi’nde Gördane Akgöz’ün evine girerek, evde misafir olarak bulunan Yurdal Akgöz’e ait çanta içinden 340 TL, Bahar Akgöz’e ait çanta içerisinden de 70 TL çalan zanlı Ahmet Akkuş, teminatla serbest bırakıldı.

“Geceleyin ev açma” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Ahmet Akkuş, dün teminata bağlanılmak üzere Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Polis Müdürlüğü'nde Adli Şube'de görev yapan polis memuru Aygün Karagil’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, zanlının, Lefkoşa Surlariçi Hafız Lisani Sokak’ta 7 Ekim’de 00.30 ile 02.00 saatleri arasında Gördane Akgöz’e ait ikametgaha girerek, evde misafir olarak bulunan Yurdal Akgöz’e ait çantadan 340 TL ve Bahar Akgöz’e ait çantadan da 70 TL çaldığını belirtti.

Soruşturmanın tamamlandığını belirten Karagil, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı iki kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 08:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75