Akü çalarken yakayı ele verdi

banner37

38 yaşındaki Haluk Kasap, Ercan Havaalanı çevresinde akü çalarken pusu kuran polis ekibine yakalandı

banner87
Akü çalarken yakayı ele verdi
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Geçmişte de birçok kez hırsızlık suçundan tutuklanan 38 yaşındaki Haluk Kasap, akü çalarken pusu kuran polis ekibi tarafından suçüstü yakalandı.

   Gönüllü ifade veren Kasap, aküyü park halindeki araçtan sirkat ettiğini itiraf etti.

   “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Haluk Kasap, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adında Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mehmet Bayır’ı tanık olarak dinletti.

   Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Bayır, zanlı Haluk Kasap’ın, 30 Temmuz’da saat 12.00’de Meriç’te eski Ercan-Lefkoşa yolu diye bilinen yerde, anayol yanında toprak alan içerisinde kapıları kilitli vaziyette, park halinde bulunan Meriç’te sakin Mehmet Beyoğlu’na ait CS 656 plakalı Renault 21 marka aracın sol arka camını hasar yapmaksızın açıp konu aracın içerisine girip ön kaputunu açtıktan sonra, araca monteli halde bulunan Exide marka aküyü tasarrufunda bulunan 13 numara İngiliz anahtarı ile söküp almak suretiyle sirkat ettiği esnada konu yerde pusu görevinde olan Demirhan Polis Karakolu ekipleri tarafından suçüstü tespit edilerek tutuklandığına dikkat çekti.

   Polis memuru Mehmet Bayır, zanlının gönüllü ifade verip, suçlarını itiraf ettiğini ancak tahkikatın devam ettiğini belirterek, zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
FILIZ SONMEZ
FILIZ SONMEZ - 9 ay Önce

SINIR DISI HIC ACIMIYACAKLAR BU NE YA 38 YASINDA KOLAY YOLU SECMIS NE GUNLERENKALDIK.

Mehmet Usbahalı
Mehmet Usbahalı - 9 ay Önce

Daha öncede benim murat 131 marka aracımında Ercan havaalanı yanında aküsü çalınmıştı efendim.Kesin yine bu kişiydi onun için cezasını çeksin ve turist ise lütfen yurt dışı edilmesini yetkililere arz ederim.Saygılar.

Guray fikret
Guray fikret - 9 ay Önce

Budami olacakti maasAllah ulke ileri gidecegine geri gidiyor kimlerle yasiyoruz ulkede

muhittin alkan
muhittin alkan - 9 ay Önce

benimde aynı şekilde havalanında hem akü hem hilti hemde 2 büyük boya kovam çalındı kapının kilidini kırarak çaldılar

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108