Akü hırsızları 25 litre de zeytinyağı çaldı

banner37

Lefkoşa’da 19 aracın aküsünü ayrıca 5 adet de tüp gaz çalan zanlıların, başka vukuatları da olduğu ortaya çıktı. İki zanlının tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı

banner87
Akü hırsızları 25 litre de zeytinyağı çaldı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Lefkoşa’da 19 aracın aküsünü ve 5 adet tüp gaz çalmak suçundan tutuklanan zanlılar Mehmet Çamurbasmaz ve Aziz Topaloğulları’nın, 25 litre zeytinyağı ile alet çantaları da sirkat ettiği belirlendi.

“Sirkat” ve “Sahtekarlıkla para temin” suçlamalarıyla tutuklu bulunan zanlılar, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve tutuklukluluk süreleri 7 gün daha uzatıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Cemil Awwat’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Cemil Awwat, iki zanlının, 25-26 Kasım’da Lefkoşa’da 16 ayrı adreste park halinde bulunan araçlardan 19 akü, 5 adet tüp gaz, 5 tane 5 litrelik zeytinyağı ve alet çantaları sirkat etmekle methaldar olduklarını belirtti.

Polis memuru Cemil Awwat, zanlıların Güzelyurt’ta tespit edilip, tutuklandıklarını anımsattı.

Awwat, zanlıların çaldığı akülerden 8’ini sattıkları hurdacıda bularak emare aldıklarını belirterek zeytinyağlarından ve tüplerden üçünün de bulunduğunu söyledi. Çalınan 11 akünün arandığına vurgu yapan Awwat, aranan emareler, alınması gereken ifadeler olduğunu belirtip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 7 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75