Akyer'in cezası 3 yıl

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, işlediği uyuşturucu suçundan yargılanırken yasa dışı yoldan ülkeden kaçan ve yine aynı yolla dönen Seçkin Akyer’i cezaevine yolladı

Akyer'in cezası 3 yıl
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, işlediği uyuşturucu suçundan yargılanırken yasa dışı yoldan ülkeden kaçan ve yine aynı yolla dönen Seçkin Akyer’i üç yıl hapse mahkum etti.

Seçkin Akyer, 2012’de suç ortaklarıyla birlikte bin adet extacy hapı ülkeye ithal edip Güney Kıbrıs’ta satmayı tasarlamaktan yargılanıyordu. Akyer, tutuksuz yargılanırken ülke dışına kaçarken suç ortakları yargılanıp, üç yıl hapse mahkum edilmişti.

Başkan Melek Esendağlı, Yargıç Murat Soytaç ve Yargıç Seran Bensen’den oluşan Gazimağusa Ağır Ceza

banner134
Mahkemesi’nin oybirliğiyle aldığı kararı Murat Soytaç açıkladı.

Sanığı aleyhine getirilen “Kanunsuz uyuşturucu alma, ithal ve tasarrufu” suçlarından ötürü suçlu bulup oybirliğiyle mahkum ettiklerini kaydeden yargıç, konu suçların ciddiyetine ve vahametine değindi.

Sosyal bir illet olan uyuşturucunun toplum üzerindeki tehlikelerinden söz eden yargıç, günden güne artış gösteren, toplum sağlığını temelden sarsan konu suçların endişe verici olduğuna dikkat çekti.

Bu tür suçların önüne geçebilmek için mücadelenin önemine vurgu yapan yargıç, polisler tarafından satışa çıkmadan emare alınan miktarın külliyatlı bir miktar olduğuna değindi.

Yargıç, bu tip suç işleyenlere caydırıcı ceza verilmesi gerektiğine vurgu yaptı ve yasa dışı yolla yurt dışına kaçan sanığı işlemiş olduğu suçlardan üç yıl hapse mahkum etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 08:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75