Alacak tahsiline ölümle tehdit !

banner37

Polis, Metin Zorba’dan aldığı tabancayla H.D.’nin başına ve çene altına vurarak ciddi şekilde darp edip, iki kez tabancanın tetiğini düşürerek tehdit ettiği iddia edilen İnanç Keçeli’yi de yakaladı

banner87
Alacak tahsiline ölümle tehdit !
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Polis, Metin Zorba’dan sonra, Zorba’nın alacağını tahsil etmek için Zorba’nın kanunsuz tabancasını kullanarak H.D.’yi ölümle tehdit eden İnanç Keçeli’yi de yakaladı.

“Kanunsuz tabanca ve patlayıcı madde taşıma ve tasarrufu”, “şiddet tehdidi” ve “Ciddi darp” suçlarından methaldar olan Metin Zorba ve İnanç Keçeli dün birlikte mahkemeye çıkarıldı ve her ikisinin aleyhine de 3’er gün tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda gerçekleşen tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen’in sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli Halil Metin yanıtladı.

Tanık polis Halil Metin, Gazimağusa’nın Uluçam Sokağı’ndaki bir apartman önünde, 8 Ekim 2018’de, saat 18.45’te, meydana gelen olayın olgularını aktardı.

Halil Metin, zanlı Metin Zorba’nın, Gazimağusa’da sakin H.Ç.’den alacağını alması için, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu tabancayı kullanması için İnanç Keçeli’ye verdiğini belirtirken sonra,

İnanç Keçeli’nin, H.Ç.’yi başına ve çene altına vurarak ciddi şekilde darp ettiğini anlattı.

Zanlı İnanç Keçeli’nin, ayrıca, Metin Zorba’dan aldığı tabancayla H.Ç.’yi hedef alarak, “Bu parayı ödemezsem seni öldürürüm” diyerek şiddet tehdidinde bulunup, konu tabancayla iki kez tetik düşürdüğünü anlattı.

Şikayet üzerine başlattığı soruşturma kapsamında incelenmesi gereken kamera kayıtlarının bulunduğunu anlatan Halil Metin, meseleyi aydınlatmak için yapılması gerekenleri yapabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç,  konu suçla bağlantısı olan zanlıların, tahkikata etki etme olasılıklarına değindi.

Yargıç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75