banner6

Alarm 40 dakika sonra çaldı…

banner37

Lefkoşa Muhtar Yusuf Galeria’da faaliyet gösteren Assos Altınbaş Kuyumculuk, dün sabahın erken saatlerinde maskeli 2 kişi tarafından soyuldu. Kuyumcu dükkanından 900 bin TL değerinde pırlanta ve altın çalındı. Lefkoşa’da Muhtar Yusuf Galeria’da faaliyet gösteren Assos Altınbaş Kuyumculuk’un vitrin camını sert bir cisimle kıran yüzleri maskeli iki kişi, 900 bin TL değerindeki pırlanta ve altın takıları çaldı. Galerianın iç kısmına bakan vitrin camını saat 03.40’ta kırarak içeri giren soyguncular, 04.20’ye kadar dükkanın içinde toplayabildikleri her şeyi yanlarına aldı. Yaklaşık 40 dakika içeride kalan soyguncular ancak alarm çaldıktan sonra oradan ayrıldı.

Alarm 40 dakika sonra çaldı…
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Lefkoşa dün sabaha yine soygunla uyandı. Lefkoşa otobüs terminali karışındaki Muhtar Yusuf Galeria’da faaliyet gösteren Assos Altınbaş Kuyumculuk, dün sabah saat 03.40’ta maskeli 2 kişi tarafından soyuldu. Soyguncular, ilk belirlemelere göre kuyumcu dükkanından 900 bin TL değerinde pırlanta ve altın çaldı.

Taşkınköy’deki Erdinç Kuyumculuk’un soyulmasından 5 gün gibi kısa bir süre sonra gerçekleşen ikinci soygun ülkede infial yaratırken, polis, iki soygunu da yapanların aynı şahıslar olduğu üzerinde duruyor.

Altınbaş Kuyumculuk’a giren soyguncular, beş gün önce Metropol Yolu’ndaki Erdinç Kuyumculuk’ta gerçekleşen soygunla aynı yöntemi kullandı. Erdinç Kuyumculuk’un vitrin camını balyozla kıran 3 kişi, 3 dakika içerisinde 300 bin TL’lik altın çalmıştı.

Birçok dükkanın bulunduğu bir iş merkezinde soyguncuların bu kadar rahat hareket edebilmesi akıllara, “güvenlik görevlisi yok muydu?”, “alarm neden geç devreye girdi?” gibi sorular getirdi.

40 dakika içerde kaldılar

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı ekipler dün sabahın erken saatlerinden itibaren soyulan Altınbaş Kuyumculuk’ta inceleme yaptı. Adli Şube ekipleri kuyumcu dükkanındaki ve etraftaki kamera görüntülerini incelemek üzere emare alırken, Olay Yeri İnceleme ekibi de parmak izi incelemesi yaptı. İncelenen görüntülerde iki maskeli kişinin, kuyumcu dükkanına 03.40’ta girdiği ve saat 04.20’de dükkan alarmının çalmasıyla olay yerinden kaçtıkları tespit edildi.

Öğmen olay yerinde

Lefkoşa Polis Müdürlüğü ekipleri, soyulan işyerinin içerisinde ve çevresinde incelemeler yaparak, soygunculara ulaşacak emare toplarken, Lefkoşa Polis Müdürü Yüksel Öğmen de olay yerine giderek bilgi aldı, ekibinin çalışmalarını yönetti.

Yürüyerek uzaklaştılar

Dükkan içerisindeki güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre, camı kırıp içeri giren soyguncular alarm çalıncaya kadar 40 dakika boyunca, rahatça hareket ediyor ve camlı tezgâhlarda sergilenen takıları ellerindeki torbalara boşaltıyor. Soyguncular, alarm çaldıktan sonra ise, aynı rahatlık içerisinde yürüyerek işyerinden ayrılıyor.

Polis şimdi, diğer işyerlerinin güvenlik görüntülerinden soyguncuların araç kullanıp kullanmadıklarını belirlemeye çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2016, 08:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104