Aldemir, teminatla serbest bırakıldı

banner37

Evinde 25 gram uyuşturucu bulunan ve başka birisinden aldığı uyuşturucunun bir kısmını üç kişiye para karşılığı verdiğini kabul eden Vasfi Aldemir’in hakkındaki polis soruşturması tamamlandı

Aldemir, teminatla serbest bırakıldı
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

   Evinde 27 Nisan tarihinde polis ekipleri tarafından yapılan aramada yaklaşık 25 gram ağırlığında uyuşturucu madde bulunan zanlı Vasfi Aldemir, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Mahkeme, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanması, en yakın polis karakoluna hafta iki gün ispat-ı vücutta bulunması ve KKTC vatandaşı bir kefilin zanlı lehine 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesinde görev yapan polis memuru Ozan Özder, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

  Özder, zanlı Vasfi Aldemir’in “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, Verme ve Tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Özder, 27 Nisan 2020 tarihinde saat 11.30 raddelerinde Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından zanlının ikametgahında arama yapıldığını kaydederek, söz konusu aramada üç ayrı noktada ayrı ayrı paketlenmiş yaklaşık 25 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını dile getirdi.

   Zanlının söz konusu uyuşturucu maddeleri Mart 2020 tarihinde aranan bir şahıstan aldığının belirlendiğini ifade eden Özder, söz konusu uyuşturucu maddelerden üç ayrı şahsa 280 TL karşılığında temin ettiğinin belirlendiğini anlattı.

   Soruşturmanın tamamlandığını belirten Özder, KKTC vatandaşı olan zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının ileride görüşülecek davalarında hazır olmasını sağlayabilmek adına tüm seyahat belgelerinin polise teslim edilerek yurt dışına çıkışının yasaklanması, en yakın polis karakoluna haftada iki gün ispat-ı vücutta bulunması ve KKTC vatandaşı muteber bir kefilin zanlı lehine 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75