banner6

Alkol aldı, şehitliği dağıttı

banner37

Gazimağusa’da alkol tesiri altındayken Canbulat Şehitliği’ndeki çiçek, vazo ve tütsülüklere hasar veren Veysel Doğdu, ileride yargılanmak üzere pasaport ve seyahat belgelerine el konulup serbest bırakıldı

Alkol aldı, şehitliği dağıttı
banner99

Sedef BOŞNAK

MAHKEMEDE ÖZÜR DİLEDİ… Şehitlikteki 5 mezar üzerindeki çiçek, vazo ve tütsülüklere hasar veren Veysel Doğdu, mahkemede, “Çok özür dilerim. Bir daha yapmayacağım. Ben şehitlerimi çok severim. Onlar olmazsa biz olmazdık” diyerek, olayı hatırlamadığını ifade etti

Gazimağusa’da alkol tesiri altındayken Canbulat Şehitliği’ndeki 5 mezar üzerindeki çiçek, vazo ve tütsülüklere hasar veren Veysel Doğdu, bölgedeki görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda tutuklandı.

İşlediğini kabul ettiği “Kasti hasar”, “Mezarlıklara tecavüz” ve “Sarhoşluk” suçlarından ileride yargılanmak üzere KKTC dışına çıkmaktan men edilen Doğdu’nun pasaport ve seyahat belgelerine el konularak serbest bırakıldı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru

Mehmet Emin Doğan yanıtladı.

Tanık polis Mehmet Emin Doğan, zanlının, 28Aralık’ta, saat 20.30’da, Gazimağusa suriçinde bulunan Altıntabya Yolu üzerindeki Canbulat Şehitliği’nde meydana gelen “Kasti hasar”, “Mezarlıklara tecavüz” ve “Sarhoşluk” suçlarını işlediğini söyledi.

Mehmet Emin Doğan, zanlının, bahse konu tarihte, nefesinde yüzde 84 alkol bulunduğu sırada,  şehitlik üzerinde bulunan 5 mezarlık üzerinde ekili çiçekleri söküp, mezarlıklara monteli olan vazo ve tütsülükleri yerinden söküp yere fırlatmak suretiyle kasten ve kanunsuz olarak hasara uğrattığını belirtti.

Zanlıyı, çevredeki görgü tanıklarının verdiği ifade doğrultusunda tespit edip derdest emri gereği tutukladığını kaydeden tanık polis,  KKTC vatandaşı olan zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmayı tamamladığını belirterek mahkemeden uygun bir teminat talep etti.

Savcı Hasan Boşnak’ın bir sorusu üzerine tanık polis, zanlının, kendisine okunan yazılı dava tebliğinde “Şehitlerimize saygılıyım. Mekanları cennet olsun” diye yanıt vererek, suçlarını kabul edip pişmanlığını dile getirdiğini anlattı.

Mahkemede de söz alan Veysel Doğdu, “Çok özür dilerim. Bir daha yapmayacağım. Ben şehitlerimi çok severim. Onlar olmazsa biz olmazdık. Özür diliyorum” diyerek, olayı hatırlamadığını ifade etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, işsiz zanlıyı, KKTC dışına çıkmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Çiğdem Güzeler, ayrıca, zanlıyı dikkatli olup bir daha huzura gelmemesi için uyardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104