Alkol ve uyuşturucu testi sonucu henüz çıkmadı

banner37

Emanet kiralık araç ile 21 yaşındaki Barış Hakan’a çarparak ölümüne sebep olan Nijerya uyruklu Franklin Onyedika Onoura yargılanacağı güne kadar cezaevine gönderildi

Alkol ve uyuşturucu testi sonucu henüz çıkmadı
banner99

Emine UYSAL

banner134

Emanet kiralık araç ile yaya olarak yolun karşısına geçmeye çalışan 21 yaşındaki Barış Hakan’a çarparak ölümüne sebep olan Nijerya uyruklu Franklin Onyedika Onoura dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve teminat emriyle iki ayı geçmemek kaydıyla yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Aracı kiralayan ve hakkında üç günlük tutukluluk emri alınan Sam Too Valentine Okolie ise mahkemeye çıkarılmadan, aleyhine dava getirilerek serbest bırakıldı.

“Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olmak”, “Dikkatsiz sürüş”, “Sürüş ehliyetsiz araç kullanma”, “Sigortasız araç kullanmak”, “Süratli araç kullanmak” suçlamalarıyla tutuklu olan Franklin Onyedika Onoura dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi’nde görev yapan Polis Çavuşu Yaşar Arkıner’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Arkıner, 23 Temmuz’da saat 04.00’te Lefkoşa – Gazimağusa anayolu üzerinde Mağusa istikametine doğru yönetimindeki MJ 919 Z plakalı kiralık araçla seyreden Franklin Onyedika Onoura’nın o esnada, yolun solundaki kenar çizgisinin 45 santim içinde olan yaya Barış Hakan’a çarparak, 50 metre sürükleyip, ölümüne neden olmakla methaldar olduğunu kaydetti.

“Şoför alkollü değildi”

Polis Çavuşu Yaşar Arkıner, zanlının kanında alkol tespit edilmediğine dikkat çekip, uyuşturucu kullanıp, kullanmadığına ilişkin alınan örneğin sonucunun ise henüz çıkmadığını söyledi.

Arkıner, yaya Barış Hakan’ın kanında alkol veya uyuşturucu madde olup olmadığına ilişkin kan örneği alındığını ancak sonucun çıkmadığını kaydetti.

Arkıner, yaya Barış Hakan’ın ne maksatlı orada olduğuna dair henüz bir çevre şahadeti elde edemediklerini anlattı.

Zanlının daha önce öğrenci statüsünde olduğunu ancak bugün kaçak konumda olduğunu belirten Arkıner, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Sanıvar: Yaya yola atıldı

Zanlının avukatı Ramadan Sanıvar, müvekkilinin tutuklu yargılanmasına itiraz etmedi ancak yayanın da kusurlu olduğunu ve yola bir anda atıldığını ileri sürdü.

Müvekkilinin bir sürücüden beklenen dikkati gösterdiğini ve gereken tüm önlemi aldığını savunan Sanıvar, zanlının Türkçe yazılan gönüllü ifadesinin içeriğini bilmediğini ileri sürdü.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının statüsünü değerlendirerek, iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88