Alkollüyken, tahrik edildim!

banner37

Gazimağusa’da 14 yaşındaki öz kızına tecavüz ettiği suçlamasıyla yargılanmak üzere cezaevine gönderilen O.D., mahkemede suçlamaların bir kısmını kabul edip, kendini savundu:

Alkollüyken, tahrik edildim!
banner90
banner8

“KIZIM, BÜYÜYÜNCE BENDEN AF DİLEYECEK”... Cezaevi talebiyle çıkarıldığı mahkemede konuşan O.D., “Ben cinsel saldırı yapmadım. Araç sürmesi için çıktık. Bir gün önce ve o gün aşırı alkollüydüm. İnsan kızını kötülemez. Kızımı kötülemek istemem ama bazı şeyler içkim yüzünden bilinç dışı oldu. Kızımın yaptığı hareketlerden suçlandım. İtirazım yok, tek kızıma inanıyor ve güveniyorum. İleriki günlerde, büyüdüğünde, bir gün, kızım gelecek ve babamın suçu yoktur diyecek. Benden af dileyecek” dedi.

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da 14 yaşındaki kızına cinsel tecavüzde bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan O.D., isimli baba yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   O.D., teminat için çıkarıldığı mahkemede yargıcın söz vermesi üzerine aleyhindeki suçlamaların bir kısmını kabul ederek, olay günü alkollü olduğunu ve kızının kendisini tahrik ettiğini savunarak “kızım, büyüdüğünde gelip benden özür dileyecek” iddiasında bulundu.

   O.D, suçunu kısmen kabul ederek, şöyle konuştu:

   “Ben cinsel saldırı yapmadım. Araç sürmesi için çıktık. Bir gün önce ve o gün aşırı alkollüydüm. İnsan kızını kötülemez. Kızımı kötülemek istemem ama bazı şeyler içkim yüzünden bilinç dışı oldu. Kızımın yaptığı hareketlerden suçlandım. İtirazım yok, tek kızıma inanıyor ve güveniyorum. İleriki günlerde büyüdüğünde bir gün kızım gelecek ve babamın suçu yoktur diyecek. Benden af dileyecek.”

“Teyit edici şahadet var”

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili talebi aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gökhan Kol’u tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Gökhan Kol, zanlı O.D.’nin, “Yakın akraba ile cinsi münasebet”, “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz”, “Cinsel istismar” ve “Cinsel saldırı” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   Gökhan Kol, zanlının, 15 Ekim 2020-16 Ekim 2020 tarihleri ile 18.00-00.35 saatleri arasında, Gazimağusa’da, sırasıyla, TIR parkı, Çamlık ve Derinya Bölgesi’ndeki Mandıralar Mevkii’nde, kullanımındaki salon araç içerisinde 14 yaşındaki kızı ile cinsi münasebette bulunduğunu anımsattı.

   Kol, küçük kıza tecavüz edip cinsel saldırıda bulunarak istismar eden O.D.’nin, Derinya Bölgesi’nde, CÖŞ ekibi tarafından, konu araçta, kızı ile birlikte yarı çıplak vaziyette tespit edildiğini hatırlattı.

   Zanlının aynı gün mahkemeden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını anımsatan tanık polis, o günden bugüne tahkikat maksatlı tutuklu olduğunu ifade etti.

   Tanık polis, içeriği kısmen itiraf nitelikli gönüllü ifade veren zanlı aleyhine yürüttüğü tahkikatını, zanlının etki edeceği oranda tamamladığından söz etti.

   Tanık polis, zanlı ve müştekiye ait cep telefonlarının halen incelendiğini belirterek, zanlının itham edildiği suçlarla ilgili teyit edici şahadet topladığını kaydetti.

   Yazılı dava tebliğ ettiği zanlının suçunu kısmen kabul ettiğine vurgu yapan tanık polis, doktor kontrolünden geçirilmesini sağladığı müştekiden, yaşadıklarını ayrıntılarıyla anlatan bir ifade temin ettiğini kaydetti.

   Tanık polis, KKTC vatandaşı zanlıyı, kamu yararı gereği cezaevine göndermesini istedi.

“Talep, uygun ve adil”

   Huzurundaki talebi değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının methaldar olduğu suçların ağır ceza kapsamına giren çok ciddi, toplumda infial yaratan ağır suç türlerinden olduğunu yineledi.

   Suçun mahiyetinin, ciddiyetinin, meselede kamuda yarattığı etkinin, zanlının haklarından ön plana geçtiğini kaydeden Çiğdem Güzeler, talebi uygun buldu ve zanlıyı davaları görüşüleceği tarihe değin, her ne şart altında olursa olsun 3 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75