Almanya yolculuğu cezaevinde bitti

banner37

Ercan Havalimanı’ndan sahte pasaportla KKTC’ye giriş yapmak isterken tutuklanan Ekrem Özen yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

banner87
Almanya yolculuğu cezaevinde bitti
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havaalanı’nda bir başkası adına ısdar olunan pasaportun üzerine kendi resmini koymak suretiyle sahteleyen ve başkasının kimliğine bürünen 41 yaşındaki Ekrem Özen yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Polise, ailevi sorunları olduğunu söyleyen Özen, bu sebeple Almanya’ya gitmeye çalıştığını beyan etti.

“Sahte davranışla kayıt temini” ve “Başkasının kimliğine bürünme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fırat Kızıltunçlar, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mehmet Bayır’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayır, zanlı Ekrem Özen’in 5 Haziran’da başkası adına olan kimlikle KKTC’ye giriş yapmak istediği esnada tutuklandığını belirtti.

TC nüfus cüzdanının emare alındığını söyleyen Bayır, zanlının Almanya’ya gitmek için bu yolu seçtiğini beyan ettiğini kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Bayır, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96