Almoni, yargılanıncaya kadar serbest bırakıldı

banner37

Sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği için durdurulan ve üzerinde uyuşturucu madde bulunan Noureddın Wael Sharer Almoni’nin aleyhindeki soruşturma tamamladı

banner87
Almoni, yargılanıncaya kadar serbest bırakıldı
banner90
banner8

Sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği için geçtiğimiz pazartesi akşamı Edremit çemberinde aracı durdurulan ve tasarrufunda uyuşturucu madde bulunan Noureddın Wael Sharer Almoni’nin aleyhinde yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Almoni, aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis çavuşu Mehmet Bayram, zanlı Noureddın Wael Sharer Almoni’nin, sokağa çıkma yasağı olduğu halde 23 Mart 2020 tarihinde saat 20.40’ta Girne-Edremit çemberinde aracıyla seyrettiği sırada Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekibi tarafından durdurulduğunu ve hareketlerinden şüphelenilmesi üzerine yapılan aramada, zanlının kot pantolonun cebinde uyuşturucu ezme aleti ile yaklaşık bir gram ağırlığında hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi.

Bayram ayrıca, zanlının aracında yapılan aramada ise sağ ön kapının cebinde sigara paketi içinde Hintkeneviri olduğuna inanılan elle sarılı sigara, aracın paspasının üzerinde yine elle sarılı içinde hintkeneviri olduğuna inanılan ucu yanık sigara bulunarak emare alındığını belirtti.

Polis çavuşu Bayram, zanlının Girne’deki ikametgâhında mahkeme emriyle yapılan aramada salon kısmında tepsinin içinde yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını söyledi.

Bayram, gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini ve ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Güçlüer zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması ve 20 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75