Alpmut uyuşturucudan tutuklandı

banner37

Alpmut uyuşturucudan tutuklandı
banner8

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı ihbarla Yedikonuk’ta sakin zanlı Tarkan Alpmut’un evinde mahkeme emriyle yapılan aramada, 10 kök hintkeneviri bitkisi ile az miktarda uyuşturucu madde bulundu.
   “Kanunsuz uyuşturucu madde (hintkeneviri) ziraat, ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, bugün mahkemeye çıkarıldı.
   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Osman Üreten’i dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Osman Üreten, 30 Mart’ta tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nce alınan bilgi üzerine zanlı Tarkan Alpmut’un Yedikonuk’daki ikametgahında hintkeneviri bitkisi ziraatı yaptığının öğrenildiğini kaydetti.

banner134

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışını yasaklayarak, iki kefilin 100 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75