Altın dolu çanta için ağaçlar katledildi

banner37

Girne’deki Senak Kuyumculuğu soyduktan sonra Ercan’dan yurt dışına çıkan İranlı iki soyguncunun Gülseren bölgesine sakladığı iki çantadan biri halen bulunamadı. Kayıp olan kırmızı renkli çantayı bulmak için alana bu kez iş araçlarıyla girildi

banner87
Altın dolu çanta için ağaçlar katledildi
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Girne’deki Senak Kuyumculuğu soyup, Ercan Havalimanı’ndan yurt dışına kaçan İranlı 2 soyguncunun, Gazimağusa’da Gülseren Bölgesi’ne sakladığı 2 çantadan biri halen bulunamadı.

Polisin kontrolü altında tutulan bölgede günlerdir devam eden arama çalışmalarına, dün, Gazimağusa Belediyesi’ne ait iş araçları da destek verdi.

Kuru ot, moloz ve sık ağaçların bulunduğu 500 metre karelik alanı, didik didik arayan polisler, perşembe gecesinden beridir, İran uyruklu 47 yaşındaki Jamshid Bagherpoor ve 23 yaşındaki Mahdi Niazijengheshlaghi’nin taşıdığı kırmızı renkli çantanın izine rastlamadı. İçi altın dolu olan çanta için bölgedeki onlarca ağaç, iş araçlarıyla yerle bir edildi.

Çanta arama çalışması doğa katliamına döndü.

Gülseren Bölgesi ve Gazimağusa Serbest Limanı birbirine ayıran duvarın dibindeki naylon poşet ve koli bantlı tahta parçasıyla işaretli ağaç altında gömülü olan siyah çantayı bulan polis, çanta içindeki 5 kiloyu aşkın ziynet eşyası ile 10 bin 100 sterlin nakit parayı da emare almıştı.

Öte yandan bölgedeki bir başka noktada, sık ağaçlık içinde, boş altın kutularını gömülü bulan polis, çukurların kazıldığı kürek ile kadın kuyumcunun ağzını bantladıkları koli bantları da bulunmuştu.

Altınları 45 dakikada gömdüler

Yapılan araştırma sonucu, soyguncuların, Girne’den Lefkoşa’ya bir otobüsle, Lefkoşa’dan Gazimağusa’ya da taksiyle geldikleri belirlenmiş ve Cyprus Apart önünde inip, yaya olarak beraberindeki çantalarla, Gülseren Bölgesi’ndeki ağaçlık alana giriş yaptıkları tespit edilmişti.

Ağaçlık alanda 45 dakika kalıp, çantasız çıkan soyguncuların, bir taksiyle gittikleri Ercan Hava Limanı’ndan ülkeden çıkış yaptıklarını açıklayan polis, soyguncuların beraberindeki kırmızı çantayı ne yaptığını bulmaya çalışıyor.

Kırmızı çantanın da diğer çanta gibi bir yerde gömülü olabileceği üzerinde duran polis, aramalarını aralıksız sürdürüyor.

Sahte kimlikle kaçtılar

Güvenilir kaynaklara göre, resmi kayıtlarda Jamshid Bagherpoor ve Mahdi Niazijengheshlagi’nin yurtdışına çıktığı görülmüyor.

Bu da soyguncuların, sahte kimlik kullanarak ülkeyi terk ettiği ihtimalini güçlendiriyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75