banner6

Altınların bir kısmı eritildi!

banner37

Minareliköy’de temizliğe gittiği evden ziynet eşyalarını çalmakla suçlanan Emine Şanverdi ve erkek arkadaşı Talip Dağa, dün teminat duruşmasına çıkarıldı.

Altınların bir kısmı eritildi!
banner150 banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL

Temizliğe gittiği Minareliköy’deki bir evin sahiplerinin ziynet eşyalarını çalmakla suçlanan Emine Şanverdi ile suç ortağı olduğu gerekçesiyle tutuklanan Talip Dağa, teminatla serbest bırakıldı.

Polis, çalınan 9 bin 710 TL değerindeki ziynet eşyalarının bir kısmının satıldığı kuyumcuda bulunduğunu, bir kısmının ise kuyumcu tarafından eritildiğini kaydetti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde, Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan Polis Memuru Mehmet Bayır’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayır, 5 Temmuz ile 6 Ağustos tarihleri arasında, Minareliköy’de sakin Fatma ve Murat Kıyma’ya ait ikametgaha, temizlik amacıyla giden zanlı Emine Şanverdi’nin, 9 bin 710 TL değerindeki 14 parça ziynet eşyasını çalmaktan methaldar olduğunu kaydetti.

Polis Memuru Mehmet Bayır, altınların bin 860 TL karşılığında kuyumcuya satıldığını ve zanlıların sahtekarlıkla para temin ettiğini ileri sürdü.

Zanlı Emine Şanverdi’nin TC, Talip Dağa’nın ise KKTC vatandaşı olduğunu söyleyen Bayır, zanlıların yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, her iki zanlının da yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, birer kefilin 30 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 11:05
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110