Amacım öldürmek değil, tehdit etmekti

banner37

Kız arkadaşından ayrılmasına sebep olduğu gerekçesiyle annesini çakıyla yaralayan Alpay Sadrazam, çıkarıldığı mahkemede ilginç bir savunmada bulundu:

banner87
Amacım öldürmek değil, tehdit etmekti
banner90
banner99

“MESAJLAŞTIĞI DOSTUNA ULAŞACAKTIM”… Annesini çenesinden boynuna doğru ve sırtından çakıyla yaralayan ve olay anında 184 promil alkol tesiri altında olduğu belirtilen Alpay Sadrazam, tutukluluk talebiyle çıkarıldığı mahkemede söz alarak, “Amacım annemi öldürmek değildi. Tehdit edip mesajlaştığı dostuna ulaşmaktı” dedi. Mahkeme, Sadrazam’ın 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Serap ŞAHİN

Kız arkadaşından ayrılmasına sebep olduğu gerekçesiyle annesini boğazından ve sırtından çakıyla yaralayan Alpay Sadrazam, çıkarıldığı mahkemede “Amacım öldürmek değil, tehdit etmekti” dedi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Gözdem Çeliker Sarp, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev alan polis memuru Aygün Karagil’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, zanlı Alpay Sadrazam’ın “Katle teşebbüs”, “Yaralama”, “Şiddet tehdidi”, “Ciddi darp”, “Sarhoşluk” suçlarından methaldar olduğuna işaret ederek, 9 Kasım 2019 tarihinde saat 22.30 raddelerinde, annesi Bengiz Uğur’u, kız arkadaşından ayrılmasına sebep olduğu gerekçesi ile %184 promil alkollü içki tesiri altındayken, bıçakla yaraladığını belirtti.

Karagil, zanlının tasarrufunda bulunan ağız uzunluğu 7 cm, toplam uzunluğu 16 cm olan çakı ile Bengiz Uğur’un sol çene alt kısmından boğazına doğru 3 cm boyutunda 1 cm derinlikte kesi ve sırt kısmında 1 cm’lik kesi yapmak suretiyle katle teşebbüs ettiğini söyledi.

Yaraladıktan sonra zanlının “Seni öldüreceğim” demek suretiyle şiddet tehdidinde de bulunduğunu belirten Karagil, zanlının ayrıca elleri ve ayakları ile annesinin vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini kaydetti.

Zanlının evin giriş kapısına tekme atıp Fisherprice marka bebek koltuğunu kasten ve kanunsuz olarak hasara uğrattığını da aktaran Karagil; mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, yaralanan Bengiz Uğur’un Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu edildiğini vurguladı.

Karagil, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Alpay Sadrazam, “Amacım annemi öldürmek değildi. Tehdit edip mesajlaştığı dostuna ulaşmaktı” dedi.

Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75