Ambardaki kuşları çaldılar

banner37

Gazimağusa’da Ü.Ö.’nün evinin bahçesindeki kilitli ambardan, kafesleriyle birlikte 9 adet kanarya sirkat eden İ.T., ve H.A., aleyhine mahkemeden 2’şer gün tutukluluk emri alındı

Ambardaki kuşları çaldılar
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da Ü.Ö.’nün evinin bahçesindeki kilitli ambardan, kafesleriyle birlikte 9 adet kanarya sirkat eden İ.T., ve H.A., olaydan bir hafta sonra tespit edilerek mahkemeye çıkarıldı.

Ağır Ceza Mahkemesi’nin yetkisindeki “Ambar açma” ve “Sirkat” suçlarıyla ilgili tutuklanan her iki genç aleyhine mahkemeden 2’şer gün tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru İbrahim Çangaroğlu’nu yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis İbrahim Çangaroğlu, zanlıların, 23 Şubat 2021’de, Gazimağusa’da meydana gelen “Ambar açma” ve “Sirkat” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

İbrahim Çangaroğlu, zanlıların, Ü.Ö.’ye ait ikametgahın avlusundaki ambarı açıp, içerisindeki yeşil kuş kafesiyle birlikte 9 adet kanarya cinsi kuşu sirkat ettiklerini anlattı.

Çangaroğlu, zanlıları tespit edip tutukladığını belirterek, suçlamaları kabul eden İ.T.’nin gönüllü ifade vererek, H.A.’nın olayla bağlantısı olmadığı yönündeki beyanını mahkemeye aktardı ve sirkat edilen kuşların 6’sını boş bir inşaatta bulup emare zapt ettiğini anlattı.

Tanık polis, henüz yeni başlattığı tahkikatını, salimen yürütebilmek ve gönüllü ifadenin teyit ve tekzibini yapabilmek için zanlılar aleyhine tahkikat maksatlı tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki meselenin olgularını değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, polisin tutukluluk talebini uygun ve adil buldu.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın selameti açısından zanlıların 2’şer gün süreyle polis nezaretinde tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75