banner6

Ambulans şoförü uyuşturucudan tutuklandı

banner37

Narkotik polisi, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin 112 Acil Servisi’nde ambulans şoförü olarak görev yapan Çimen Coşalev’in tasarrufunda 8 gram uyuşturucu olduğuna inanılan madde buldu.

Ambulans şoförü uyuşturucudan tutuklandı
banner99

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisi, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yıllardır ambulans şoförü olarak görev yapan Çimen Coşalev’i uyuşturucu tasarrufundan tutukladı.

banner134

Polis meseleyle ilgili Çimen Coşalev’in üzerinde yaptığı aramada, pantolonunun cebinde, ayrı ayrı foil kağıdına sarılı, 8 şeffaf naylon poşetteki toplam 8 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde buldu.

2011 yılında da 5 gram hintkeneviri türü uyuşturucu maddeden yakalanıp hapis cezası alan Çimen Coşalev, dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzuruna çıkarıldı ve aleyhine tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Emare alınan madde ve poşetler, gerekli incelemelerin yapılabilmesi için ilgili laboratuara gönderilecek.

 

“Tahkikat yeni başladı”

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Cüneyt Arkın'ı, yeminli şahadete çağırdı.

Cüneyt Arkın, Gazimağusa'da aldığı bir bilgi ışığında, Çimen Coşalev’i bir markette tespit ettiğini ve üzerinde arama yaptığını söyledi.

Arkın, yaptığı aramada, Çimen Coşalev’i giydiği pantolonun cebinde, ayrı ayrı foil kağıdına sarılı 8 şeffaf naylon poşette toplam 8 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle tespit ettiğini anlattı.

Emare aldığı konu madde ile poşetleri gerekli incelemelerin yapılabilmesi için ilgili laboratuvara göndereceğini kaydeden tanık polis, zanlının gönüllü ifade vermediğine dikkat çekti ve henüz yeni başlayan tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Nöbetçi Yargıç Seren Bensen, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlının ilk nazarda meseleye bağlantısı olduğu yönünde bulgu yaptı.

Yargıç, polisin, meseleyle ilgili tahkikatın sürdürülebilmesi için süreye ihtiyacı olduğunu belirtti ve zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2016, 08:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104