Amca F.B., cezaevinde

banner37

Öz yeğenine cinsel tecavüzde bulunmaktan tutuklanan F.B. isimli amca, dün öğleden sonra İskele’de mahkemeye çıkarıldı ve yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Amca F.B., cezaevinde
banner90
banner8

GİZLİCE MAHKEMEYE ÇIKARILDI… Öz yeğeni olan 12 yaşındaki kız çocuğuna 2017 yılından beri cinsel tecavüzde bulunmakla suçlanan ve “kızın rızası vardı” savunması yapan 40 yaşındaki F.B., dün büyük bir gizlilik içerisinde mahkemeye çıkarıldı ve yargılanıncaya kadar 3 aylığına hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi. F.B., cezaevine yerleştirilmeden önce doktor kontrolünden de geçirildi.

Ayşe BULUT

Öz yeğeni olan ve bugün 12 yaşında olan kız çocuğuna 2017 yılından beridir cinsel tecavüzde bulunmaktan tutuklanan ve “kızın rızası vardı” savunması yapan 40 yaşındaki F.B. isimli amca, dün öğleden sonra büyük bir gizlilik içerisinde İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve yargılanıncaya kadar her halükarda 3 ayı geçmemek kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Polis, F.B.’yi cezaevine yerleştirmeden önce Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolünden de geçirdi.

Olayın 24 Kasım’da polisin bilgisine gelmesinin ardından kaçan ve 26 Kasım’da Büyükkonuk bölgesinde ormanlık alanda arabasında saklanırken yakalanan F.B., 3 günlük tutukluluğun ardından 29 Kasım’da ek tutukluluk talebiyle İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmış ve aleyhine 7 gün daha tutukluluk emri almıştı.

Kız çocuğun ailesi, yakınları ve Karpaz bölgesi halkının 29 Kasım’da hem İskele Kaza Mahkemesi hem de İskele Polis Müdürlüğü önünde yaptığı protesto eylemlerinde F.B.’nin idamını istemeleri ve büyük tepki göstermeleri üzerine, soruşturmasını tamamlayan polis, 7 günlük süre dolmadan zanlıyı dün mahkemeye çıkardı.

Polis, yine geniş güvenlik önlemleri ve gizlilik içerisinde F.B.’yi dün saat 16.00 sıralarında İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkardı.

Mahkeme, F.B.’nin her halükarda 3 ayı geçmemek kaydıyla, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine ve doktor kontrolünden geçirilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75