Amcaoğlu ile Aldağ tutuklu yargılanacak

banner37

Polis memuru Fadıl Metin, Girne Boğazı’nda ele geçirilen 1 kilo hintkenevirinin piyasa değerinin 150 bin TL olduğunu ve son yıllarda ele geçirilen en yüksek uyuşturucu miktarlarından biri olduğunu vurguladı

Amcaoğlu ile Aldağ tutuklu yargılanacak
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından 1Ağustos’ta düzenlenen operasyonda, polisi fark ederek aracı ile kaçmaya çalıştığı esnada kaza yapan ve BMW X5 model lüks aracında 1 kilo hintkeneviri ele geçirilen 31 yaşındaki Ali Çetin Amcaoğlu ile Amcaoğlu’na uyuşturucu maddeyi temin eden Sadi Aldağ, teminat maksadıyla 2 ay süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Fadıl Metin’i tanık olarak dinletti.

banner134
Fadıl Metin, söz konusu operasyonda ele geçirilen uyuşturucu maddenin piyasa değerinin 150 bin TL olduğunu ve son yıllarda ele geçirilen en yüksek uyuşturucu miktarlarından biri olduğunu vurguladı.

Zanlıların ileride yargılanacakları davalarda suçlu bulunmaları halinde uzun süreli hapis cezası almalarının kuvvetle muhtemel olduğunu belirten Fadıl Metin, serbest kalmaları halinde yargılanmaktan kaçabileceklerini veya tekrardan benzer suçlara karışabileceklerini dile getirerek, tutuklu yargılanmalarını talep etti.

Zanlı Ali Çetin Amcaoğlu’nun avukatı tutuklu yargılanmaya itiraz etmezken, zanlı Sadi Aldağ’ın avukatı Erden Algun’un itirazı üzerine yaklaşık 4 saat süren bir teminat duruşması gerçekleştirildi.

Polisin, zanlıların avukatı yanlarında olmadan ifade alarak suç işlediğini ve polisin mahkemeden aldığı tutukluluk emrini kötüye kullandığını iddia eden Algun, müvekkilinin serbest kalması halinde yargılanmadan kaçma ihtimali olmadığını savundu.

Savunma ve iddia makamının mahkemeye sunduğu tanık şahadetlerini değerlendiren Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı avukatının iddialarının araştırılması için soruşturma başlatılması yönünde emir verirken, zanlıların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinerek, Ali Çetin Amcaoğlu ve Sadi Aldağ’ın ileride görüşülecek davalarında hazır bulunmalarını temin etmek maksadıyla 2 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne hükümsüz tutuklu olarak gönderilmelerine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 07:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75