Amerikan bayraklı evrakla sahtecilik

banner37

Gazimağusa’da, sahibi olduğu tekneyi Suriye’ye götürmek için sahte evrakı tedavüle süren Suriye uyruklu İbrahim Maalla aleyhine bir gün tutukluluk emri alındı

Amerikan bayraklı evrakla sahtecilik
banner90
banner99

RENKLİ FOTOKOPİ KULLANILDI… Polis, renkli fotokopi kullanılarak sahtelenmiş evrağı kimin, ne şekilde sahtelediğini araştıracak

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, sahibi olduğu tekneyi, Suriye’ye götürmek için sahtelenmiş evrakı Liman Başkanlığı’nda tedavüle süren ve şubat ayından beridir ülkede izinsiz ikamet ettiği tespit edilen Suriye uyruklu İbrahim Maalla, polise yapılan şikayet üzerine tutuklandı.

   “Sahte evrak düzenleme”, “Sahtelenmiş evrakı tedavüle sürme” ve “İzinsiz ikamet” suçlarından methaldar olan İbrahim Maalla aleyhine tahkikat maksatlı bir gün tutukluluk emri temin edildi.

   Bahse konu evrakı inceleyen polis, evrakın kim ve ne şekilde sahtelendiğini araştıracak.

banner134

Tahkikat yeni

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Mehmet Keleş’i tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Mehmet Keleş, zanlının, 2020 yılı içerisinde, sahibi olduğu Golden Beach isimli tekneyi, KKTC’den Suriye’ye götürmek için, Amerikan bayrağına ait bir evrakı, Gazimağusa Liman Başkanlığı’ndaki görevlilere vererek tedavüle sürdüğünü söyledi.

   Mehmet Keleş, ihbar üzerine zanlı aleyhine soruşturma başlattığını, bahse konu evrakın 14 Ağustos 2020’de Gazimağusa Liman Başkanlığı görevlilerine verilerek tedavüle sürüldüğünü anlattı.

   PGM Sahtecilik Şubesi’nde incelenen evrakın, renkli fotokopi kullanılarak sahtelenmiş olduğunu kaydeden tanık polis, menşei ile ilgili araştırmanın halen devam ettiğini dile getirdi.

   Tanık polis, bahse konu evrakı, güneyden gelen bir şahıstan asıl evrak olduğunu bilerek aldığını sözlü olarak kaydeden zanlı aleyhindeki soruşturmasını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, tahkikatın selameti açısından zanlının bir gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izni verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75