Amir, uyuşturucu suçundan üçüncü kez yakalandı

banner37

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu”yla suçlanan zanlı Amir Mahram tutuklu; ona 35 gram uyuşturucu madde sağladığı iddia edilen zanlı Alamerbaraa Macharka ise tutuksuz yargılanacak

Amir, uyuşturucu suçundan üçüncü kez yakalandı

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Lefkoşa’da bu yıl uyuşturucu suçundan üçüncü kez yakalanan zanlı Amir Mahram cezaevine gönderilirken, ona 35 gram uyuşturucu madde sağladığı iddia edilen zanlı Alamerbaraa Macharka teminatla serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 4 Aralık’ta saat 09.00’da Narkotik ekibinin aldığı bilgide Dereboyu’nda ikamet eden zanlı Amir Mahram’ın tasarrufunda Hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğu ve uyuşturucu satışı yaptığının öğrenildiğini anımsattı.

Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının aynı gün saat 12.00’de konu ikametgahın önünde belirlenerek, tutuklandığını belirtti.

   Sevinç, zanlının aranan iki kişiyle birlikte kaldığı apartman dairesinde mahkeme emriyle arama yapıldığını söyleyerek, ikametgahta kanunsuz herhangi bir şey belirlenemediğini kaydetti.

Sevinç, ayrıca zanlı Amir Mahram’ın ikinci ikametgahı olan Ortaköy’deki evinde yapılan aramada, herhangi bir şey bulunamadığını mahkemeye aktardı.

Sevinç, yapılan soruşturmada, zanlı Amir Mahram’ın kaldığı daireyle ilgili yalan söylediğinin anlaşıldığını ve ikamet ettiği dairenin belirlendiğini söyledi.

Sevinç, konu evde yapılan aramada oturma odasında metal tepsi içinde tütünle karışık bir gram 984 miligram Hintkeneviri, cam kavanozda ise 4 gram 834 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını kaydetti.

Zanlıların gönüllü ifade verdiğini söyleyen Sevinç, zanlı Alamerbaraa Macharka’dan kasım ayında aranan bir şahıstan 35 gram Hintkeneviri alıp, 3 bin 500 TL karşılığında sattığını itiraf ettiğini belirtti.

Sevinç, ülkemizde öğrenim gören ve bu yıl üçüncü kez uyuşturucu suçuyla yakalanan Mahram’ın tutuklu, diğer zanlının ise tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlı Amir Mahram’ın bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

   Yargıç İnan, zanlı Alamerbaraa Macharka’nın ise yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 7 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER