Analiz sonuçları bekleniyor, bir kişi daha aranıyor

banner37

Narkotik ekipleri tarafından Girne ve Mağusa’daki operasyonlarda tasarruflarında toplam 10 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirilen beş zanlı aleyhinde yürütülen soruşturma devam ediyor

banner87
Analiz sonuçları bekleniyor, bir kişi daha aranıyor
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

   Girne’de, 23 Kasım günü şüpheli görüldükleri için narkotik ekipleri tarafından takibe alınan ve kovalama neticesinde durdurulan bir araçta yapılan aramada 6 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirildi. Operasyon kapsamında Mağusa’da bir ikametgaha gerçekleştirilen operasyonda da 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirildi. Meseleyle ilgili tutuklanan Kamil Yıldırım, Erdal Leblebicioğlu, Nurullah Kemal Akgün, Ömer Ali Karakaya ve Aynur Kurtoğlu tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Meseleyle ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, uyuşturucu maddelerle ilgili laboratuvar analizinin henüz sonuçlanmadığını, zanlı Ömer Ali Karakaya hariç tüm zanlıların gönüllü ifade verdiğini belirten polis İbrahim Atabek, meseleyle ilgili aranan bir şahıs daha olduğunu belirtti.

Atabek, incelenmesi gereken telefon dökümleri olduğunu da ifade ederek zanlıların tutuklu kalmalarını talep etti.
   Yargıç Meltem Dündar da, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlılar Erdal Leblebicioğlu, Nurullah Kerim Akgün ile Ömer Ali Karakaya’nın 1 günlük süreyle, zanlılar Ömer Ali Karakaya ve Aynurt Kurtoğlu’nun ise 3 gün süreyle daha tutuklu kalmalarına emir verdi.
 

Zanlı Kurtoğlu: Bu durumda olmaktan utanç duyuyorum

   Mahkemeden söz alan zanlı Kamil Yıldırım, araçta bulunan maddenin uyuşturucu değil çay olduğu yönündeki iddialarını sürdürdü.
   Mahkemeden söz alarak başının çok ağrıdığını ve günlerdir uyuyamadığını dile getiren zanlı Erdal Leblebicioğlu ise, “Eğer beni doktora götürmezlerse kendime zarar vereceğim” şeklinde konuştu.
   Mahkemede söz alan diğer zanlı Aynur Kurtoğlu ise milli sporcu olduğunu öne sürerek, “Ben bu ülkeye başarılar getirdim, bugüne kadar bunlarla anıldım ve şu an burada bu durumda olmaktan utanç duyuyorum” dedi.

Girne sokaklarını birbirine kattılar

   Polisin “dur” ihtarına uymayıp kaçmaya çalışan ve polis ekipleri tarafından önü kesilerek durdurulan araçtan inip koşarak kaçmaya çalışan zanlılar Kamil Yıldırım, Erdal Leblebicioğlu ve Nurullah Kemal Akgün, makul güç kullanılarak suçüstü tutuklandı.
   Tutuklanmalarının ardından polise gönüllü ifade vererek tasarruflarında ele geçirilen uyuşturucu maddeyi zanlı Ömer Ali Karakaya’dan satın aldıklarına yönelik itirafta bulunmaları üzerine, 27 Eylül’de Güzelyurt’ta meydana gelen uyuşturucu meselesiyle ilgili söz konusu tarihten beridir aranmakta olan Karakaya, Mağusa’daki ikametgahında tespit edilerek tutuklandı.
   Narkotik ekipleri aynı gün akşam saatlerinde zanlı Ömer Ali Karakaya’nın Mağusa’daki ikametgahına operasyon gerçekleştirirken, operasyon esnasında zanlı Karakaya ile birlikte ikametgahta bulunan Aynur Kurtoğlu’da tutuklandı.
   Zanlı Karakaya, tasarrufunda ele geçirilen 4 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi halının üzerine dökmeye çalıştığı sırada suçüstü yakalandı.
   Meseleyle ilgili tutuklanan 5 zanlı dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılırken, zanlılar Erdal Leblebicioğlu, Nurullah Kerim Akgün ile Ömer Ali Karakaya aleyhinde 1 günlük ek tutukluluk emri alınırken, zanlılar Ömer Ali Karakaya ve Aynurt Kurtoğlu aleyhinde soruşturma maksatlı 3 günlük ek tutukluluk emri alındı..

“Dur” ihtarına uymayıp kaçmaya çalıştılar

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru İbrahim Atabek’i tanık olarak dinletti.
   Zanlılar Kamil Yıldırım, Erdal Leblebicioğlu, Nurullah Kemal Akgün, Ömer Ali Karakaya ve Aynur Kurtoğlu’nun “Sentetik Cannabinoid Türü Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma, Verme ve Tasarrufu” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru İbrahim Atabek, zanlıların Girne ve Mağusa’da gerçekleştirilen operasyonlar neticesesinde tutuklandıklarını ifade etti.
   Atabek, Girne’de 23 Kasım günü saat 19.00 sıralarında narkotik ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda, Kamil Yıldırım’ın kullanımında bulunan ve şüpheli görülen aracın durudurulmak istediğini ancak zanlının durmayarak trafikde tehlike arz edecek şekilde kaçtığını söyledi.
   Polis ekipleri ile yaşanan kovalamaca sonrası, önü kesilerek zorla durdurulan araçtan inen zanlılar Kamil Yıldırım, Erdal Leblebiciğioğlu ve Nurullah Kemal Akgün’ün koşarak kaçmaya çalıştıklarını belirten İbrahim Atabek, 3 zanlının makul güç kullanılarak tutuklandıklarını ve zanlıların kullanımında bulunan araçta yapılan aramada 6 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini dile getirdi.

Polisi fark edince uyuşturucuyu halıya döktü

   Tutuklanmaları sonrası gönüllü ifade veren zanlıların tasarruflarında ele geçirilen uyuşturucu maddeleri zanlı Ömer Ali Karakaya’dan satın aldıklarına yönelik itirafta bulunduklarını kaydeden İbrahim Atabek, 27 Eylül’de Güzelyurt’ta meydana gelen uyuşturucu meselesiyle ilgili olarak söz konusu tarihten beri aranmakta olan zanlının Mağusa’da bulunan ikametgahına operasyon gerçekleştirildiğini ve Karakaya’nın tespit edilerek tutuklandığını aktardı.
   Zanlı Ömer Ali Karakaya’nın ikametgahına gerçekleştirilen operasyon esnasında, zanlı Karakaya ile birlikte ikametgahta bulunan Aynur Kurtoğlu’nun’da tespit edilerek tutuklandığını belirten İbrahim Atabek, zanlı Ömer Ali Karakaya’nın polisi fark etmesi üzerine, tasarufunda bulunan yaklaşık 4 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi halı üzerine dökmeye çalıştığı sırada suçüstü yakalandığını aktardı.
   Atabek, ikametgahta yapılan aramada; uyuşturucu madde satışından elde edildiği düşünülen 5 bin 580 TL ve 80 Euro nakit para ele geçirildiğini de ifade etti.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75