Ankara’ya gittiğimde hediye edildi

banner37

Evinde 7.65 çapında tabanca, 148 adedi 9 milimetre, 13 adedi ise 7,65 çapında toplam 161 adet canlı mermi bulunan Yiğitler köyünde sakin Mehmet Göktepe’nin savunması dikkat çekti:

Ankara’ya gittiğimde hediye edildi
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Evinde mahkeme emriyle yapılan aramada 7.65 çapında tabanca, 148 adedi 9 milimetre çapında, 13 adedi ise 7,65 çapında olan toplam 161 adetcanlı mermi bulunan Yiğitler köyünde sakin Mehmet Göktepe, tabancayı astsubay olarak görev yaptığı dönemde helikopterle Ankara’ya gittiğinde bir arkadaşının hediye ettiğini ve anı olarak sakladığını beyan etti.

   “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde ithal, tasarruf” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mehmet Bayır’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Bayır, zanlı Mehmet Göktepe’nin Yiğitler köyündeki evinde mahkeme emriyle yapılan aramada, yatak odasındaki elbise dolabında 7.65 milimetre çapında tabanca, 148 adet 9 milimetre çapında, 13 adet ise 7,65 çapında canlı mermi bulunduğuna vurgu yaptı.

   Polis memuru Mehmet Bayır, zanlının aynı gün mahkeme emriyle tutuklandığını ve gönüllü ifade verdiğini belirtti.

   Bayır, zanlının, 2005 ile 2006 yılları arasında astsubay olduğu dönemde görev için helikopterle Ankara’ya gittiğinde bir arkadaşının tabancayı hediye ettiğini ve ithal ettiğini beyan ettiğini mahkemeye aktardı.

   Bayır, soruşturmanın devam ettiğini, tabancaya balistik inceleme yapılması gerektiğini ve zanlının ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75