Anlaştıkları paradan daha fazlasını istedi

banner37

Z. G. isimli kadına tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanan üniversite öğrencisi Osita Samson Eluagu’nun tutukluluk süresi 4 gün daha uzatılırken, avukatı başka bir iddia da bulundu:

Anlaştıkları paradan daha fazlasını istedi
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Evinde misafir olan yabancı uyruklu Z. G. isimli kadına tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanan üniversite öğrencisi Osita Samson Eluagu’nun tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

“Cinsel Tecavüz”, “Cinsel Saldırı” ve “Darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Osita Samson Eluagu, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ali Hidayet, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 3 Haziran’da saat 20.00 raddelerinde Küçük Kaymaklı’da sakin zanlı Osita Samson Eluagu’nun ikametgahının yatak odasında içki içtikleri bir esnada Lefkoşa’da sakin Z. G.’yi sol eli ile ağız kısmına bastırarak darp edip, giymiş olduğu taytı ve külotunu çıkartarak, cinsel saldırı ve cinsel tecavüzde bulunmakla methaldar olduğunu anımsattı.

Sevinç, zanlı Osita Samson Eluagu’nun mahkemeden temin edilen derdest emri gereği tutuklanmış olup Lefkoşa Polis Müdürlüğü hücrelerine yerleştirildiğini söyledi.

Sevinç, zanlının itiraf içerikli gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılacağına vurgu yaptı.

   Meselenin ciddiyetine vurgu yapan Sevinç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının dört gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Osita Samson Eluagu’nun avukatı Ramadan Sanıvar, tarafların cinsel birliktelik için 600 TL’ye anlaştıklarını ancak daha sonra kadının daha fazla para istemesiyle konu suçlamalarda bulunduğunu ileri sürdü. Polis, iddiaların araştırıldığını beyan etti.

banner134
Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının dört gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75