Annenin haykırışlarına dayanamadım!

banner37

Gazimağusa’da 4 yaşındaki kızı, annesinin isteğiyle, babasından kaçırılmasına yardım eden TIR şoförü Ayhan Çukadar, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 2 ayı geçmeyen bir süreyle cezaevine gönderildi. TIR şoförü, mahkemeden af diledi:

banner87
Annenin haykırışlarına dayanamadım!
banner99

POLİS, ANNENİN PEŞİNDE!... Babasının izni olmadan, annesinin talebiyle küçük kızı kullandığı TIR’a gizleyip Gazimağusa Limanı’ndan yüklendiği gemiyle Türkiye’ye kaçıran Ayhan Çakudar, mahkemede söz verilmesi üzerine, işlediği suçtan ötürü menfaat temin etmediğini belirtti ve “Küçüğün annesinin haykırışına, gözyaşına dayanamadım” diyerek, af diledi. Öte yandan polis, küçük kızı babasından kaçıran anne aleyhine derdest emri temin etti

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, eşinden ayrılan arkadaşının isteğiyle, 4 yaşındaki kızı, babasından ve yetkili makamlardan izinsiz, yük gemisine yüklediği TIR’la, KKTC’den çıkartılmasına yardım eden TIR şoförü Ayhan Çukadar, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 2 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
   Mahkemede söz verilmesi üzerine Ayhan Çakudar, işlediği suçtan ötürü menfaat temin etmediğini belirttikten sonra, “Küçüğün annesinin haykırışına, gözyaşına dayanamadım” dedi ve mahkemeden af diledi.
   Polis, küçük kızı babasından kaçıran anne aleyhine derdest emri temin ettiğini anlattı.

 

Kaçabilir, cezaevinde beklesin
   Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Nurettin Enginer’i yeminli şahadete çağırdı.
   Tanık polis Nurettin Enginer, zanlının, 2 Ocak 2020’de, Gazimağusa’da meydana gelen, “Ülke dışına kaçırma, “verasetten kaçırma”, “muhaceret yasasına aykırı hareket” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.
   Nurettin Enginer, zanlının, aranmakta olan Alev Mercan ile anlaştıktan sonra, Alev Mercan’ın 4 yaşındaki kızı K.M.’yi babası olan Derviş Mercan’ın izni olmadan, kullandığı GF 301 plakalı TIR’a koyup, koltuk ve paspas arasına yerleştirdikten sonra, K.M.’ye muhaceret işlemi yaptırmadan, Gazimağusa Limanı’ndan bir yük gemisiyle Türkiye’ye götürdüğünü söyledi.
   Polise gönüllü ifade verip kendisine tebliğ edilen yazılı dava tebliğini kabul eden turist zanlının devam eden tahkikatına etki etme olasılığı bulunmadığını ifade eden tanık polis, mahkemeden, serbest kalması halinde kaçma ihtimali yüksek olan zanlıyı, davaları görüşüleceği tarihte mahkemede hazır olması için cezaevine göndermesini talep etti.
   Huzurundaki talebi ve zanlının beyanını değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının mesleğini dikkate aldıktan sonra, polisin talebini uygun buldu ve zanlıyı, davaları görüşülünceye değin, her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108