Annesi ülkesine gönderilecek, çocuğu KKTC’de kalacak

banner37

Güzelyurt’ta yakalanan ve 5 yıldır ülkemizde kaçak yaşayan Vietnamlı iki kadından biri bugün, kaydı olmayan bir kız çocuğuna sahip olan kadın ise ileriki günlerde ülkeden ihraç edilecek

Annesi ülkesine gönderilecek, çocuğu KKTC’de kalacak
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Güzelyurt’ta 5 yıldır ülkede kaçak olarak yaşadığı belirlenen Vietnamlı iki kadının ülkeden ihracı için işlemleri hızlandırırken, kadınlardan birinin hiçbir yerde kaydı olmayan 3 yaşında kız çocuğunun ise Sosyal Hizmetler Dairesi’nde kalmasına karar verildi.

banner134
Polis, kadınlarla ilgili gerekli işlemleri tamamladı ve bugün 61 yaşındaki Nguyen Thi Tue’yu ülkesine geri gönderdi.

Çocuk sahibi, 44 yaşındaki Dang Thi May’in ise işlemleri tamamlanana kadar poliste tutuklu kalacağı ve daha sonra ülkeden ihraç edileceği örğenildi.

Hatırlanacağı üzere önceki gün çıktığı mahkemeden söz hakkı alan 3 yaşındaki kız çocuğunun annesi Dang Thi May, yargıcın “Bir şey söylemek ister misin” sorusuna karşılık, “Çocuğumu istiyorum” şeklinde yanıt vermişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özlem Ayşe Gedikoglu
Özlem Ayşe Gedikoglu - 2 yıl Önce

Böyle bir cezayı hak ediyor mu .Bir evladı annesinden nasıl ayirirsiniz.Yaziklar olsun diyorum.Neden ülkeye girerken sorun olmuyor.Neden baştan önlemler alınmıyor.Soyleyecek bir söz bulamıyorum artık .

Emine Kırcal
Emine Kırcal - 2 yıl Önce

Bu yasaları yazarlrn hiç mi vicdanınıza danışmazsınız ey yasa koyucular!

Elif
Elif - 2 yıl Önce

Bence ayırmayın bi yolunu bulup beraber yollayın vebali büyük olur anne ve çocuk ne olursa olsun ayrılmamalı

SIRADAKİ HABER

banner75