banner6

Annesine sarılıp ağladı!

banner37

Narkotik tarafından art arda düzenlenen operasyonlarda tutuklanan beş kişiden biri olan ve cezaevine gönderilen Cengizhan Topacık, suçsuz olduğunu savunarak gözyaşı döktü.

Annesine sarılıp ağladı!
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da Narkotik ekibince devlet hastanesinin park alanında düzenlenen ve farklı noktalarda devam eden operasyonda tutuklanan beş kişi dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Tutuklanan beş kişiden biri olan ve cezaevine gönderilen Cengizhan Topacık, suçsuz olduğunu savunarak, canına kıyacağını söyledi.

Cezaevinden bir ay önce çıktığını söyleyerek, mahkeme koridorunda ağlayıp annesine sarılan Topacık, ‘suçsuzum’ diyerek isyan etti.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan Adnan Yusein, Cengiz Saybaş, Eser Sapan, Cengizhan Topacık ve Orçun Gülseren, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Zor’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Zor, 11 Temmuz’da zanlı Adnan Yusein’in 6 gram, Cengiz Saybaş’ın içinde sentetic cannabionid olduğuna inanılan iki adet sarma sigara, yaklaşık 6 gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını kaydetti.

Zanlı Adnan Yuseyin’in konu maddeleri 2017 Temmuz ayında zanlı Eser Sapan’dan 2 bin TL karşılığında 10 ayrı pakette 30 gram olarak satın aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Polis memuru Mustafa Zor, zanlı Cengiz Saybaş’ın ise zanlı Adnan Yusein’den yarım gram sentetic cannabionid aldığının belirlendiğini anlattı.

Zor, zanlı Eser Sapan’ın aracında 10 gram, evinde 10 ayrı pakette de 30 gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğuna dikkat çekti.

Polis memuru Zor, zanlı Eser Sapan’ın ifadesi doğrultusunda ise zanlı Cengizhan Topacık ile Orçun Gülseren’in tutuklandığını belirtti.

Zanlılar Topacık ve Gülseren’in araçta görüldüğünü ve kaçmaya çalıştıklarını anlatan Zor, zanlı Topacık’ın tasarrufunda 3 gram sentetik cannabionid bulunduğunu kaydetti.

Zor, zanlı Adnan Yusein’e “30 gram uyuşturucu madde alma, yarım gram uyuşturucu verme”, Cengiz Saybaş’ın aleyhine, “yarım gram uyuşturucu madde alma ve tasarruf”, Eser Sapan’a “60 ve 30 gram uyuşturucu madde verme”, Cengizhan Topacık’ın aleyhine “75 gram uyuşturucuyu alma ve tasarruf”, “60 gram uyuşturucu madde verme” ve Orçun Gülseren’e “45 gram uyuşturucu alma ve 3 gram uyuşturucu verme” suçlarından dava getirildiğini aktardı.

İki zanlı suçlamaları reddetti

Mahkemede söz alan Eser Sapan ile Cengizhan Topacık, suçlamaları reddetti. Topacık, karakolda işkence gördüğünü, zorla ifadesinin alındığını ve Sapan ile telefon görüşmesi olmasının içeriğinin kendisine iş bulma vaadi olduğunu savundu.

Zor, zanlıların statülerini mahkemeye aktarıp, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlılar Adnan Yusein, Cengiz Saybaş ve Orçun Gülseren’in yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, 5’er bin TL’lik nakdi teminat yatırmaları, birer kefilin 30 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada üç gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına karar verdi.

Cenkay İnan, zanlı Eser Sapan ve Cengizhan Topacık’ın ise iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 11:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104