'Annesini öldürmeye teşebbüs etmekten’ yargılanacak

banner37

Kız arkadaşından ayrılmasına sebep olduğu gerekçesiyle annesini çakıyla yaralayan Alpay Sadrazam, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

'Annesini öldürmeye teşebbüs etmekten’ yargılanacak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Kız arkadaşından ayrılmasına sebep olduğu gerekçesiyle annesini boğazından ve sırtından çakıyla yaralayan Alpay Sadrazam, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı adına savcı İlhan Damdelen, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan müfettiş muavini Hüseyin Göymen’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Göymen, zanlı Alpay Sadrazam’ın “Katle teşebbüs”, “Yaralama”, “Şiddet tehdidi”, “Ciddi darp”, “Sarhoşluk” suçlarından methaldar olduğuna vurgu yaptı.

   Müfettiş Muavini Hüseyin Göymen, 9 Kasım 2019 tarihinde saat 22.30 raddelerinde, annesi Bengiz Uğur’u, kız arkadaşından ayrılmasına sebep olduğu gerekçesi ile %184 promil alkollü içki tesiri altındayken, bıçakla yaraladığını belirtti.

banner134
   Göymen, zanlının tasarrufunda bulunan ağız uzunluğu 7 cm, toplam uzunluğu 16 cm olan çakı ile Bengiz Uğur’un sol çene alt kısmından boğazına doğru 3 cm boyutunda 1 cm derinlikte kesi ve sırt kısmında 1 cm’lik kesi yapmak suretiyle katle teşebbüs ettiğine vurgu yaptı.

   Yaraladıktan sonra zanlının “Seni öldüreceğim” demek suretiyle şiddet tehdidinde de bulunduğunu belirten Göymen, zanlının ayrıca elleri ve ayakları ile annesinin vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini kaydetti. 

   Göymen, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Zanlının avukatı Erdaş Erbilen, talebe itiraz etmedi.

   Yargıç Temay Sağer, suçların ciddiyetine vurgu yapıp, zanlının yargılanıncaya değin iki ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 08:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75