Anneyle erkek arkadaşı 1 aylığına cezaevine gitti

banner37

Girne’de 16 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulundukları iddia edilen kızın annesi A. A., ile erkek arkadaşı H. D., teminata bağlandı

Anneyle erkek arkadaşı 1 aylığına cezaevine gitti
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de 16 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulundukları iddia edilen kızın annesi A. A., ile erkek arkadaşı H. D., dün sabah yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve teminat emriyle yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Yardımcısı Senem Palabıyık, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

Polis memuru Mustafa Özmüezzin, zanlıların 2017 ile 2018 yılları arasında meydana gelen “Cinsel İstismar” ve “Cinsel Saldırı” suçlarından dolayı tutuklandıklarını belirterek, olayın detaylarını aktardı.

banner134
16 yaşındaki müştekinin polise gelerek şikâyetçi olduğunu belirten polis memuru, genç kızın şikâyetinde 2017 yılı Haziran ayında Çatalköy’de annesi ile erkek arkadaşı ile aynı yatakta uzandığını, bu esnada annesinin erkek arkadaşının boynundan ve yüzünden öperek, annesinin gözleri önünde kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söylediğini anlattı.

Özmüezzin, genç kızın 2018 yılı Eylül ayında da tacize uğradığını anlattığını, annesinin de bulunduğu bir ortamda kendisi ile dans eden H. D.’nin cinsel organını dokundurarak ve elleri ile okşayarak cinsel tacizde bulunduğunu söylediğini aktardı.

Genç kızın ayrıca annesinin evde olmadığı birçok zamanlarda ise yine H.D.’nin kendisine cinsel tacizde bulunduğuna ve kendisine cep telefonundan erotik fotoğraflar gösterdiğine dair şikâyetçi olduğunu ifade eden Özmüezzin, şikâyet üzerine tutuklanan zanlıların 6 gündür poliste tutulduğunu kaydetti.

Soruşturmanın tamamlandığını belirten polis memuru, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlıların 1 ayı geçmeyecek bir süre ile hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmelerine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75